طرح ویژه ترافیکی پلیس راهور همزمان با بازگشایی فیزیکی مدارس
طرح ویژه ترافیکی پلیس راهور همزمان با بازگشایی فیزیکی مدارس
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از اجرای طرح ویژه نظم بخشی به ترافیک از پانزدهم شهریور ماه همزمان با بازگشایی فیزیکی مدارس در معابر شهری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، سرهنگ “ابوالفضل کهزادی” با اشاره به تصمیم آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی تدریجی مدارس دراستان ایلام اظهار داشت: طرح ویژه ترافیکی پلیس به منظور تسهیل در عبور و مرور و ارتقای ایمنی تردد دانش‌آموزان و دانشجویان اجرا خواهد شد .
وی افزود: تامین ایمنی دانش آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و راهنمایی، پوشش ترافیکی مدارس در حاشیه خیابان ها و آشنا کردن دانش آموزان با علائم راهنمایی و رانندگی و اصول اولیه ایمنی عبور و مرور با همکاری و مشارکت مدیران مدارس و اولیای دانش‌آموزان از دیگر اهداف اجرای این طرح به شمار می رود .
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان تصریح کرد: بر اساس قانون از تردد سرویس های مدارس بدون مجوز و همچنین بیش از ظرفیت مندرج در کارت خودرو جلوگیری و با رانندگان خاطی برخورد می شود.
این مقام مسئول در پایان از خانواده ها خواست برای جلوگیری از ایجاد ترافیک تا حد امکان از سرویس مدارس به جای استفاده از خودروی شخصی برای حمل و نقل فرزندان استفاده کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان