طرح هادی، سیل بند و عملیات آسفالت در برخی از روستای سیروان اجرایی می شود
طرح هادی، سیل بند و عملیات آسفالت در برخی از روستای سیروان اجرایی می شود
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام گفت: طرح هادی، اجرای سیل بند و عملیات آسفالت در روستاهای حسن گاوداری ،کلی کلی، چم شیر، باغله، اسلامیه، بوژان و هیوند اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، مهندس”حبیب اله محبی” در بازدید از برخی روستاهای سیروان ،افزود: طی هفته آینده آسفالت خیابان اصلی روستای حسن گاوداری آغاز می شود و در خصوص ادامه خیابان تصمیماتی گرفته شده که در صورت تأمین اعتبار، همزمان با کار در دست اقدام، تکمیل می شود.

وی اظهار داشت: فرماندار سیروان برای تکمیل ادامه کار روستای مذکور، قول همکاری داده است که در صورت تأمین اعتبار مشکل این روستا ، برطرف می شود.

وی با اشاره به اینکه سیلبند روستای کلی کلی در سال جاری به اتمام رسیده است،تصریح کرد:این طرح خواسته ساکنان این روستا بود که برای اجرای این طرح بیش از ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه در روستا ی چم شیر ۲۶۲ واحد مسکونی در دست اقدام است،گفت: برای آماده سازی سایت و ایمن سازی سایت جدید روستای مذکور تاکنون سه میلیارد تومان هزینه شده است.

محبی از فرمانداری سیروان ، راهداری و حمل و نقل  جاده ای ،برق ، آب و فاضلاب ، شرکت گاز و نوسازی مدارس استان برای ایجاد زیرساخت ها در روستای چم شیر قدردانی کرد و افزود : این ادارات برای ایجاد زیر ساخت های روستای مذکور تلاش قابل توجهی انجام داده اند که برای مردم منطقه قابل لمس است.

وی با اشاره به اینکه پل روستای باغله در مراحل پایانی کار قرار دارد، اظهار داشت: برای اجرای این طرح عمرانی روستایی بیش از ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده است که انتظار میرود با اجرای آن بخشی از مشکلات این روستا برطرف شود.

وی ادامه داد:در روستای اسلامیه بیش از ۳۰۰ متر جدول گذاری معابر در حال اجرا می باشد که انشاءالله بتوانیم قدمهای خوبی برای این روستا در زمینه جدول گذاری و رفع مشکلات معابر برداریم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ایلام با بیان اینکه در روستای بوژان دیوار حایل در دست اقدام است،گفت: برای اجرای این طرح عمرانی روستایی تاکنون ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

محبی افزود: سیلبند مرکزی روستای هیوند به اتمام رسیده و مسیرهای اجرایی به زودی آسفالت خواهند شد که در مجموع بیش از یک میلیارد تومان برای این روستا هزینه شده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان