طرح غربالگری «محله به محله»در ایلام آغاز شد
طرح غربالگری «محله به محله»در ایلام آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، ظهر امروز سه شنبه طرح مبارزه با ویروس کرونا با عنوان طرح مشارکت حاج قاسم سلیمانی مبتنی بر محله و خانواده محور در محله مهرآباد (بانبرز سابق) با حضور مسئولان اجرایی استان ایلام و جانشین فرمانده سپاه استان و مسئولین واحدهای ستادی و بسیج کلید خورد. مرحله اول این […]

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، ظهر امروز سه شنبه طرح مبارزه با ویروس کرونا با عنوان طرح مشارکت حاج قاسم سلیمانی مبتنی بر محله و خانواده محور در محله مهرآباد (بانبرز سابق) با حضور مسئولان اجرایی استان ایلام و جانشین فرمانده سپاه استان و مسئولین واحدهای ستادی و بسیج کلید خورد.

مرحله اول این طرح در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر ایلام آغاز شد، بلوک محله بانبرز با مرکزیت مرکز خدمات جامع سلامت بانبرز است که ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر ار تحت پوشش خود قرار داده است.

در این محله ۱۰ تیم حمایتی، ۱۰ تیم رهگیری و یک تیم مراقبت در منزل حضور دارند، تعداد تیم‌های نظارتی در سطح بلوک هشت تیم در سطح محله است.

در اجرای این طرح کل استان به ۱۵ منطقه و ۶۵ بلوک تقسیم شده و بلوک بندی بر اساس مراکز جامع خدمات سلامت صورت گرفته و در هر بلوک نیز یک کمیته عملیاتی محله سازماندهی شده است.

تعداد تیم‌های حمایتی تشکیل شده تاکنون ۴۰۰ تیم و هر پایگاه یک تیم بوده است، همچنین تعداد تیم‌های مراقبت در منزل تاکنون ۸۴ تیم شامل پزشک و پرستار در سطح مراکز، خدمات جامع سلامت روستایی و شهری است.