صدور هشدار قرمز هواشناسی در ایلام
صدور هشدار قرمز هواشناسی در ایلام
مدیرکل هواشناسی استان ایلام گفت: با ورود سامانه بارشی به این استان هشدار سطح نارنجی برای کل استان و هشدار قرمز برای نیمه غربی و شرقی استان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “سیروس نادری زرنه” در این خصوص اظهار داشت: پیرو هشدار سطح نارنجی، از اوایل روز دوشنبه ۲۹ آبان شاهد تقویت سامانه بارشی با رگبار شدید باران در این استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر اساس داده‌های سیستم‌های هواشناسی انتظار داریم در اکثر نواحی استان بارندگی‌ها آغاز شود و در اوایل روز دوشنبه ۲۹ آبان تا سه شنبه ۳۰ آبان رگبار شدید باران، رعد و برق، تگرگ در نواحی مستعد و ورزش باد شدید در نیمه جنوبی استان به ویژه جنوب شرقی استان پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی ایلام یادآور شد: با توجه به اثر مخاطره سامانه مذکور می‌تواند منجر به بالا آمدن آب و طغیان رودخانه‌ها و ایجاد روان‌آب و سیلابی شدن مسیل‌ها، ریزش جاده‌ها و احتمال تخریب پل‌ها و جاده‌ها و شکستن سازه‌های سبک و شاخ و برگ درختان شود که توصیه می‌شود دامداران و گردشگران اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها توقف نکنند و از سفرهای غیرضروری به نواحی که برای آن‌ها هشدار قرمز صادر شده است، خودداری کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان