شکارچی متخلف در کولگ مهران دستگیر شد
شکارچی متخلف در کولگ مهران دستگیر شد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام با اشاره به اینکه یک شکارچی که اقدام به کشتن سه راس قوچ در منطقه کولگ مهران کرده بود، توسط محیط بانان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد،گفت: این شکارچی به همراه هم دستانش در منطقه حفاظت شده کولگ مهران اقدام به شکار یک راس قوچ بالغ و ۲ بره نابالغ یک ساله کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «علیرضا محمدی» با بیان اینکه یک نفر از این شکارچی ها توسط محیط بانان دستگیر و تحویل مراجع قضایی مهران و به حکم دادستان این شهرستان فرد مذبور نیز بازداشت شد، افزود: مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال ضرر و زیان وارده بر طبیعت است که باید توسط این متخلف پرداخت شود.
وی از همکاری مراجع قضایی با ضابطان محیط زیست قدردانی کرد و اظهار داشت: با شکارچیان متخلفی که اقدام به شکار و صید می کنند برابر قانون برخورد قاطع و جدی صورت می گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از شکارچیان و کسانی که برای تفرج به دامان طبیعت می روند، خواست با توجه به اینکه حیوانات در فصل جفت گیری و سپس آبستنی هستند، از ایجاد هرگونه تنش و استرس برای وحوش خودداری کنند، تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرصه های تحت مدیریت، فرد خاطی به دادستانی و مراجع قانونی تحویل می شود.
وی تصریح کرد: در طی روزهای پنجشنبه و جمعه در مجموع سه گروه شکارچی غیرمجاز در منطقه کولگ شناسایی شدند که یک گروه اقدام به شکار این سه راس قوچ کرده بود و ۲ گروه دیگر هنگام اقدام به شکار دستگیر شدند که از این شکارچی ها یک قبضه اسلحه غیرمجاز و مجاز با مقادیری فشنگ ضبط شد.
محمدی افزود: در آبان ماه سال جاری ۳۳ مورد شکار و صید و ۲۹ مورد شروع به شکار یا صید در مناطق حفاظت شده استان ایلام گزارش و ثبت شد که در این راستا ۱۹ قبضه اسلحه مجاز و یک قبضه اسلحه غیرمجاز کشف و ضبط، ۱۶۹ قطعه آبزی و ۳۸ قطعه پرنده صید و سه راس میش و قوچ شکار و پرونده ۴۲ شکارچی متخلف به مراجع قضایی ارجاع شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار داشت: بیش از یک هزار و ۳۷۰ میلیون ریال ضرر وزیان حاصله از شکار و صید وحوش بوده که از این مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال آن وصول شده است.

  • نویسنده : ایرج ملکی