شهرستان دهلران در حال سبقت از ایوان است
شهرستان دهلران در حال سبقت از ایوان است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: آمار مبتلایان شهرستان دهلران در حال پیشی گرفتن از ایوان است که پیش تر در وضعیت قرمز قرار داشت و تنها 2 مورد اختلاف دارد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “جمیل صادقی فر” در کارگروه مجازی اطلاع رسانی کرونا، افزود: امروز پنجشنبه پنجم تیرماه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان با اختلاف زیاد و شیب بسیار فزاینده ای به بالاترین میزان طی ماه های گذشته رسید.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار ابتلا، طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب مربوط به شهرستانهای ایلام، ایوان، دهلران و آبدانان بوده است، اظهار داشت: آمار ابتلا در سایر شهرستان های مهران، دره شهر و چرداول نیز به سرعت در حال افزایش است.

دکتر صادقی فر با اشاره به اینکه در اعلام مبتلایان به کرونا محدودیت وجود دارد اعلام کرد: از مجموع مبتلایان ۲۴ ساعت گذسته در استان که بیشترین عدد در طول ماه های اخیر است، ۵۰ درصد مربوط به شهرستان ایلام، ۲۰ درصد مربوط به شهرستان دهلران، ۱۰ درصد مربوط به شهرستان مهران و ۲۰ درصد دیگر نیز مربوط به سایر شهرستان های استان است.

وی گفت: با توجه به رشد بیش از حد انتظار مبتلایان بویژه در پنج روز اخیر، بدون شک بیش از ۷۰ درصد دلیل افزایش آمار مربوط به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم استفاده از ماسک، شرکت در تجمعات و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: مقایسه آمارهای طی دو هفته متوالی اخیر نشان می دهد که در حالیکه نمونه گیری دو برابر شده است اما آمار مبتلایان سه و یا چهار برابر افزایش داشته است.

  • نویسنده : الهام مهدیان