شناسایی ۶۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان ایلام
شناسایی ۶۵ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان ایلام
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه در شبانه روز گذشته 65 مورد جدید از ابتلا به کرونا ویروس در استان ایلام شناسایی شد، گفت: در حال حاضر تنها راه مهار کرونا قطع زنجیره انتقال آن و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “محمد کریمیان” ،  ظهر امروزدر گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: شمار مبتلایان به کرونا در استان طی شبانه روز گذشته به تعداد ۵۷۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۵ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است، تصریح کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان  شناسایی شده و بر این اساس مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه ۱۶۳ نفر است.

رئبیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه یک مورد فوتی امروز مربوط به شهرستان ایلام است، یادآور شد: تنها راه مهار کرونا در شرایط فعلی قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است و مردم نقش مهمی در راستای قطع زنجیره انتقال این ویروس با رعایت پروتکل های بهداشتی دارند.

 

کریمیان تصریح کرد: در شبانه روز گذشته در شهرستان ایلام ۳۶ مورد جدید، در شهرستان ایوان ۵ مورد جدید، در شهرستان دره‌شهر ۶ مورد جدید، در شهرستان آبدانان ۵ مورد جدید، در شهرستان مهران ۲ مورد جدید، در شهرستان چرداول ۴ مورد جدید، در شهرستان ملکشاهی ۱ مورد جدید، در شهرستان سیروان ۳ مورد جدید و  در شهرستان هلیلان ۳ مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در شهرستان ایلام با ۲۵۴۲نفر، در شهرستان ایوان ۵۶۹نفر، در شهرستان مهران ۳۳۱نفر، در شهرستان دهلران ۵۶۹نفر، در شهرستان آبدانان ۳۷۰ نفر، در شهرستان دره شهر ۴۴۹نفر، در شهرستان ملکشاهی ۱۶۵نفر، در شهرستان چرداول ۳۱۷نفر، در شهرستان سیروان ۱۲۸نفر، در شهرستان بدره ۱۶۹ نفر و در شهرستان هلیلان ۹۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام در پایان با تاکید بر استفاده از ماسک در معابر و امکان عمومی، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک نقش مهمی در راستای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا دارد و مردم  با رعایت نکات بهداشتی یار و یاریگر  کادر درمانی و مدافعان سلامت خواهند بود.

  • نویسنده : الهام مهدیان