شناسایی ۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا  در استان/  ۲ نفر هم فوت شدند
شناسایی ۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا  در استان/  ۲ نفر هم فوت شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی گفت: طی شبانه روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در استان ایلام به ۹۷۱ نفر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “محمد کریمیان” با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۰ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است، افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان  گزارش شده که با احتساب موارد جدید، مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا این لحظه در استان ۶۵ نفر  افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۲ مورد فوتی مربوط به شهرستان های ایوان و بدره است،  تصریح کرد: در شبانه روز گذشته در شهرستان ایلام ۱ نفر، در شهرستان ایوان ۳ نفر، در شهرستان دهلران ۲ نفر، در شهرستان دره‌شهر ۱ نفر و در شهرستان ملکشاهی ۳ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که یا در بیمارستان بستری و یا تحت مراقبت های پزشکی و در قرنطینه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام گفت: تا کنون در شهرستان ایلام ۳۹۲ مبتلا و ۲۱ مورد فوتی، در شهرستان ایوان ۱۴۲ مبتلا و ١۵ مورد فوتی، در شهرستان دهلران ۸۹ مبتلا و ۴ مورد فوتی، در شهرستان مهران ۶۵ مبتلا و ۷ مورد فوتی،در شهرستان آبدانان ۶۰ مبتلا و ۱ مورد فوتی، در شهرستان دره‌شهر ۵۴ مبتلا و ۶ مورد فوتی، در شهرستان چرداول ۴۴ مبتلا و ۳ مورد فوتی، در شهرستان بدره ۴۰ مبتلا و ۴ مورد فوتی، در شهرستان سیروان ۳۰ مبتلا و ٣ مورد فوتی، در شهرستان ملکشاهی ۳۲ مبتلا و ١ مورد فوتی و در شهرستان هلیلان ۲۳ مبتلا و بدون فوتی گزارش شده است.

کریمیان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۱ نفر از مبتلایان به کرونا در سطح بیمارستان های استان بستری هستند، ابراز کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون نیز ۷۷۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

وی با اشاره به اینکه هم استانی های عزیز باید همچنان خطر ابتلا به کرونا را جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: به مردم عزیز هم استانی توصیه می شود که ضمن رعایت نکات و اصول بهداشتی و  همچنان به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اهتمام داشته باشند.

  • نویسنده : الهام مهدیان