شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۴۰۳ نفر رسید
شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۴۰۳ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا در استان نگران کننده است، از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این استان به تعداد ۴۰۳ نفر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، دکتر “محمد کریمیان” ظهر امروز(۲۵ فروردین) در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲ مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش شده که با احتساب این موارد تعداد متوفیان بیماری کرونا در استان به ۴۳ مورد افزایش یافته است.   

کریمیان با بیان اینکه در حال حاضر ۵۴ نفر از افراد مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند، یادآور شد: خوشبختانه تا کنون ۲۷۴ نفر از افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

وی اظهار کرد: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان های استان مربوط به شهرستان ایلام با ۱۸۵ مورد، ایوان با ۶۸ مورد، مهران با ۳۹ مورد، دهلران با ۲۳ مورد و آبدانان با ۲۰ مورد  است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام از عموم مردم شریف استان خواست که با در خانه ماندن و پرهیز از خروجهای غیرضروری از منزل، به قطع زنجیره انتقال ویروس کمک کنند.

گفتنی است، براساس نتایج آزمایشات ارسالی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور اولین مورد مثبت کرونا در استان ایلام در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۸ گزارش شد و در تاریخ ۱۷ اسفند ۹۸ نیز اولین فرد مبتلا به کرونا در استان ایلام جان خود را از دست داد.

  • نویسنده : الهام مهدیان