سرمایه بانک رفاه و شستا افزایش یافت
سرمایه بانک رفاه و شستا افزایش یافت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تشریح محل‌های سرمایه‌گذاری هفت هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) در بورس گفت: سرمایه بانک رفاه و شستا افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» افزود: یکی از مهمترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)  این است که منابع حاصل از فروش خود را نمی تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند. به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم کرد تا با روشهای متنوعی که یکی از آنها عرضه اولیه سهام در بدو  ورود به شستا بود به تامین مالی نیازها اقدام کنیم. این تامین مالی در عرصه هایی است که در خصوص نحوه استفاده از ۷ هزار میلیارد تومان را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرده ایم . 

وی تصریح کرد: ما قبل از این برای ارایه خدمات به مردم شریف عضو سازمان تامین اجتماعی نهادسازی کرده ایم. مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس کرده ایم. امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که  این بانک برای ارایه خدمات بیشتر به مردم با آن مواجه است. هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارایه خدمات نیز بیشتر خواهد شد . 

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : امسال توانسته ایم  وام قرض الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تامین اجتماعی را ده برابر ارتقا دهیم . این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم . 

وی افزود: اما این بار با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارایه خدمات متنوع تری چه به ذی نفعان و چه به سازمان تامین اجتماعی برای تامین مالی کلیه طرحها و پروژه ها در بانک رفاه فراهم می کنیم . 

شریعتمداری اظهارداشت:  همچنین  یکی دیگر از اقداماتی که می توانیم انجام دهیم این است که در مجموعه سازمان تامین اجتماعی خدمات پزشکی را باکیفیت بالاتری عرضه کنیم و تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی سازمان را به صورت عادلانه تری تهیه و توزیع کنیم. با تکمیل این قبیل تجهیزات امکان ارایه خدمات بیشتر را به مردم شریفی که از این خدمات بهره مند هستند را  بیشتر فراهم کنیم . 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت : امروز سازمان تامین اجتماعی با تعداد زیادی از طرحهای عمرانی نیمه کاره بدلیل کمبود منابع مواجه است که امکان اتمام این پروژه ها را پیدا نکرده است. طبیعتا یکی از اولویت هایی که ابلاغ کردیم استفاده از این منابع بود . 

وی تصریح کرد: با تکمیل طرح های نیمه تمام در کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار و با تاسیس مراکز سازمان تامین اجتماعی در آنها ارایه خدمات عادلانه تر در کشور به کارگران کشور تقسیم خواهد شد .

وی افزود: بنابراین یکی از ابلاغیه ها تکمیل طرح های نیمه تمام در مجموعه است. همچنین حفاظت و صیانت از جایگاه و ارزش دفترچه های درمانی تامین اجتماعی یکی دیگر از  اهداف استفاده از منابع جدید اخذ شده است. 

به گزارش چهارشنبه ایرنا، محمد شریعتمداری همچنین امروز در توئیتی نوشت: افزایش سرمایه بانک‌ رفاه و شستا، تجهیز عادلانه مراکز، ارتقای سطح‌ خدمات پزشکی، خصوصاً کرونا و ارتقای منزلت دفترچه‌های خدمات درمانی، اتمام‌ پروژه‌های با الویت‌نیمه‌تمام، اصول ابلاغی به تامین اجتماعی در استفاده از منابع عرضه اولیه شستا است که با شفافیت صورت می‌گیرد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : ایرنا