روز خبرنگار یادآور مجاهدان خاموش عرصه دانایی است
روز خبرنگار یادآور مجاهدان خاموش عرصه دانایی است
استاندار ایلام در پیامی با تبریک روز خبرنگار این روز را یادآور مجاهدان خاموش عرصه دانایی و آگاهی بخشی به جامعه برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در این پیام یادآور شده است: ۱۷ مرداد ماه مصادف با سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار است. این روز یادآور عرصه‌ ای پرمسئولیت و خطیر و فرصتی برای قدردانی از زحمات انسان هایی است که مجاهدانه برای بازگویی و انعکاس حقایق، پرچم آگاهی و دانایی و دانستن  را بر دوش گرفته و چراغ راه جامعه خویش گشته اند.

روز خبرنگار یادآور مجاهدان بی ادعایی است که جان در کف اخلاص گذاشتند تا رسالت خطیر خود را به سرانجام رسانند.

خبرنگارانی که در برهه های مختلف یار و همراه مردم و مسئولان بوده اند، آنانی که دانستن را حق مردم می‌دانند و با رعایت اخلاق حرفه ای و با شجاعت در جهت نهادینه شدن حقوق شهروندی و تنویر افکار عمومی تلاش می‌کنند.د

در استان ایلام نیز همواره‌ با وجود چنین انسان های آگاه و متعهدی شاهد خلق و ثبت لحظات زیبایی از تعهد و مسئولیت پذیری اجتماعی خبرنگاران در هنگامه های سخت بوده ایم.

آری در حماسه بزرگ اربعین، در حادثه سیل فروردین ماه و در شیوع بیماری کرونا و دیگر وقایع و رخدادها حقیقتا نقش اصحاب رسانه و خبرنگاران بی بدیل و شایسته تقدیر است. 

اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار به ویژه شهید مظلوم محمود صارمی، فرا رسیدن ۱۷ مرداد “روز خبرنگار” را به تمامی اصحاب قلم و رسانه استان که صادقانه و خالصانه در عرصه مهم اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و انعکاس خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و اقدامات و فعالیتهای دولت در حوزه های گوناگون تلاش می‌کنند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و توفیق، عزت و سلامتی همگان را از درگاه ایزد منان مسئلت می کنم. 

  • نویسنده : الهام مهدیان