روز خبرنگار با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار می شود
روز خبرنگار با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار می شود
استاندار ایلام در سومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان و در آستانه روز خبرنگار گفت: در این راستا برنامه های روز خبرنگار با محوریت هفته دفاع مقدس برگزار می شود و اصحاب رسانه می توانند نقش بی بدیل خود را در این مسیر ارزشمند به نمایش بگذارند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، ” قاسم سلیمانی‌دشتکی” اظهار کرد: اهمیت ایثار و شهادت در ایلام به عنوان پیشقراول در این عرصه همیشه از جایگاه ویژه و با اهمیتی برخوردار بوده است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در ۸ سال جنگ تحمیلی عملا فرصتی برای کار عمرانی در استان نبوده و این دیار از توسعه بازمانده است، تاکید کرد: در این زمینه می بایست همه ما ایثارگری بی نظیر مردم ایلام را سر لوحه کار خودمان قرار بدهیم، البته به عنوان خدمتگزار هرجا رفته ام صدای مظلومیت ایلام را با صدای بلند رسانده ام و همواره گفته ام که همه کشور مدیون این مردمان بزرگ هست.

وی افزود: ایلام تربت پاک شهیدان است، سرزمینی که با ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز و ۳۳۷ آزاده تاریخ جاودانه ای در حوزه ایثارگری از خود برجای گذاشته است.

سلیمانی دشتکی در ادامه تعداد کم آزادگان استان را نشان دلاوری و سلحشوری و شهادت طلبی مردم ایلام عنوان کرد و گفت: آنها تا پای جان از کشور دفاع کردند و هرگز تسلیم دشمن نشدند.

وی در ادامه گفت: شاخصه مهم و ارزشمند دیگر ایلامیان در دوران دفاع مقدس به عدم مهاجرت آنان در این برهه حساس برمی گردد، با آنکه این منطقه شبانه روز زیر آتش دشمن بود نه تنها مهاجرت نکردند بلکه تمام قد در مقابل دشمن متجاوز ایستادند و الحق مردم ایلام در ۸ سال جنگ تحمیلی در آزمون بزرگ مرز داری و مرزبانی نمره قبولی گرفتند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به این مهم که دوران دفاع مقدس تاریخ گرانبهایی برای نسل اندر نسل جامعه ایران اسلامی است، تاکید کرد: علی رغم شرایط سخت مالی، محدودیت ها را برای اجرای کارهای فرهنگی در حوزه ایثارگری برداشته ایم و در این راستا به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده ایم که این امور را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی اختصاص اعتبار در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت را هزینه ندانست و گفت:  توجه به فرهنگ ایثارگری به نوعی سرمایه گذاری در راستای پاسداشت و حفط ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

استاندار ایلام در ادامه از اختصاص ۸ میلیارد ریال برای ساخت یادمان شرهانی خبر داد و گفت: اگر شرایط کرونایی نبود کنگره بزرگ شهدا را در استان برگزار می کردیم اما در این بازه زمانی فرصتی برای ایجاد زیرساخت ها و یادمان های دفاع مقدس چون یادمان های شرهانی، قلاویزان، کوشک و … است.

وی در ادامه از تشکیل ستاد ۴۰ سالکی دفاع مقدس‌ در استان خبر داد و گفت: باید دید اگر وضعیت و شرایط کرونا بهتر شد می توانیم یک برنامه درخور و شایسته در پاسداشت چهل سالگی دفاع مقدس در استان برگزار کنیم در غیر اینصورت می شود از طریق فضای مجازی و صدا و سیما نسبت به این مهم اهتمام داشت.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام