روزانه پنج تُن یخ به همت موکب اوقاف ایلام در مهران عرضه می شود
روزانه پنج تُن یخ به همت موکب اوقاف ایلام در مهران عرضه می شود
مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام از عرضه روزانه پنج تُن یخ به همت موکب اوقاف ایلام در مهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، حجت الاسلام«مرتضی عزیزی» با اعلام این خبر، بیان کرد: با خریداری دستگاه یخ ساز با اعتبار ۲۵میلیارد ریال روزانه پنج تُن یخ در مهران تولید و عرضه می شود.

وی افزود: علاوه بر این آشپزخانه مرکزی این اداره کل نیز در مرز مهران دایر و از روز چهارم شهریورماه روزانه ۱۵ هزار پرس غذا پخت و بین زائران توزیع می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان افزود: علاوه بر پخت غذا با میان وعده نیز شامل شربت، چای، آب و غیره از زائران حسینی پذیرایی می شود.

به گفته وی، یکی دیگر از خدمات این اداره کل در مرز مهران برپایی نانوایی سنتی توسط استان خراسان شمالی است که جمعی از بانوان کار پخت نان برای زائران را انجام می دهند.

حجت الاسلام عزیزی عنوان کرد: این اداره کل در مجموع ۱۲ موکب در شهرستان های مختلف استان داشته که از طریق پنج استان معین شامل سمنان، گلستان، خراسان شمالی، گیلان و اصفهان به زائران خدمات رسانی می کنند.

وی تصریح کرد: همچنین از ظرفیت تمامی اماکن مذهبی استان نظیر مساجد، حسینیه ها، امامزدگان و… برای اسکان و پذیرایی زوار اربعین در استان و به خصوص مرز مهران استفاده می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در پایان یادآور شد: سال گذشته بیشتر اماکن مذهبی استان برای اسکان زوار اربعین به سیستم های سرمایشی تجهیز شده و امسال نیز تعدادی از اماکن مذهبی به سیستم های سرمایشی تجهیز می شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان