رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی ملت ایران در شب‌های قدر افتخاری برای کشور است
رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی ملت ایران در شب‌های قدر افتخاری برای کشور است
رئیس‌جمهور در پی دریافت گزارش وزیر بهداشت از رعایت اصول بهداشتی در مراسم احیا گفت: رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی ملت ایران در شب‌های قدر افتخاری برای کشور است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس جمهور گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی ملت فهیم، بزرگ و نجیب ایران را در مراسم احیای شبهای قدر، افتخاری برای کشور و بیانگر همراهی و همگامی مردم و مسئولان در مبارزه با بیماری کرونا دانست.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در گفت‌وگو با دکتر سعید نمکی، گفت: مردم فهیم ایران از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا با همکاری و همراهی مجدّانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسئولان و کادر درمانی را در مدیریت بیماری یاری رساندند و همکاری آنان در برگزاری مراسم احیا، نقطه عطف این همکاری‌ها است.

رئیس جمهور با بیان اینکه این میزان همکاری مردم مؤمن و متدین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مسئولان بهداشتی کشور را در مراحل بعدی کنترل و مهار بیماری امیدوارتر کرد، اظهار داشت: مردم عزیز و متدین ایران کنار اعمال مذهبی خود، رعایت دستورالعملها را یک عمل ضروری دانسته و می‌بایست کنار همکاری ارزشمند آنان، از اقدامات متولیان و برگزارکنندگان مراسم احیا و دقت و حساسیت آنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی که نگرانی‌ها در خصوص عدم کنترل شیوع بیماری را تا حد زیادی از بین برد، قدردانی و سپاسگزاری کرد.

روحانی با تأکید بر اینکه “باید از روحانیت معظم و متولیان اماکن مذهبی تقدیر و سپاسگزاری کنیم”، گفت: این رفتار هوشمندانه، دقیق و مسئولانه مردم، متولیان امر را امیدوار می‌کند که بتوانند ان‌شاءالله با سفید شدن شهرهای زیارتی با حفظ شرایط و پروتکل‌های بهداشتی، سریع‌تر در بازگشایی بقاع متبرکه و حرم‌های شریف اقدام کنند.

رئیس جمهور به بروز چندگانگی در برخی کشورهای توسعه‌یافته برای تداوم محدودیت‌ها و یا بازفعالیت امور جاری این کشورها اشاره کرد و گفت: جای بسی افتخار و مباهات است که ایران بر اثر وحدت نظر میان مسئولان و همرامی مردم نه‌تنها توانسته با حفظ پروتکلها در بازفعالیت کسب‌وکارها و مشاغل مختلف اقدام کند که حتی توانسته با رعایت شرایط خاص مراکز مذهبی خود را در این شبهای گرانقدر فعال و ضمناً تداوم روند کاهشی بیماری را نیز حفظ کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفت‌وگو با ارائه گزارشی از وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنگام برگزاری مراسم شب‌های احیا در سراسر کشور و به‌خصوص تهران، گفت که مردم و متولیان مساجد، هیئت‌ها و حسینیه‌ها، با دقت بسیار بالا و حساسیت در خور تقدیر این مراسم را برگزار کردند.

دکتر سعید نمکی همچنین در این گزارش به تداوم روند کاهشی شیوع بیماری کرونا در کشور اشاره و ابراز کرد: در مسیر گذر از مدیریت شیوع به کنترل شیوع بیماری هستیم و امیدواریم با تداوم رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم و رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی، به‌زودی به مرحله مهار ویروس برسیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم