رعایت استانداردها می تواند تأمین کننده ایمنی، امنیت و سلامت جامعه باشد/معاینه فنی موتور خانه ها و آسانسور ها استاندارد سازی شود
رعایت استانداردها می تواند تأمین کننده ایمنی، امنیت و سلامت جامعه باشد/معاینه فنی موتور خانه ها و آسانسور ها استاندارد سازی شود
استاندار ایلام با عنوان این مطلب که بدون تردید استفاده از استانداردها به‌عنوان نقشه راه اجرای قوانین برای حفظ زمین در سراسر جهان بسیار تأثیرگذار خواهد بود، اظهار داشت: رعایت استانداردها می تواند تأمین کننده ایمنی، امنیت و سلامت جامعه باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز شنبه ۱۹ مهر ماه در نشست شورای استاندارد استان ضمن تبریک روز جهانی استاندارد این روز را به مجموعه استاندارد ایلام تبریک گفت و تصریح نمود: روز جهانی استاندارد که امسال با شعار ” حفاظت از زمین با استانداردها ” نام گذاری شده است فرصتی برای بازنگری رفتارها با عوامل زیست محیطی و استاندارد سازی این فعل و انفعالات است.

استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر استاندارد سازی محیط کار در ادارات، اضافه کرد: در این میان لازم است بر روند شرکت های نصب آسانسور سازوکار نظارتی اعمال گردد.

وی در ادامه با عنوان این مطلب که صرفا شرکت هایی که دارای مجوز هستند حق فعالیت نصب آسانسور دارند، اضافه کرد: با توجه به حساسیت و خطر آفرینی آسانسور در صورت غیر استاندارد بودن، لازم است تمام ساختمان ها و مکان هایی که نیاز به نصب آسانسور دارند حتما آن را از شرکت هایی که دارای پروانه نصب هستند، انجام دهند.

وی با تاکید بر این مهم که ادارات و دستگاه ها ملزم به اجرای معاینه فنی متورخانه های خود هستند، گفت: همه دستگاه های اجرایی و نهادهای حکومتی و دستگاه هایی که با مردم سرو کار دارند موظف هستند معاینه فنی موتورخانه و آسانسور ها را بر اساس استاندارد رایج انجام دهند.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود به وضعیت خطرناک بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: در این میان وضعیت ابتلای کارکنان بسیار بالا است تاجایی که از ستاد ملی کرونا درخواست اعمال محدودیت در ادارات‌ کرده ایم.

وی افزود: به همین خاطر سقف ساعت جلسات نباید بیشتر از یک ساعت باشد و دستگاه‌های اجرایی سعی کنند این نشست ها را در صورت ضرورت، با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی و با حداقل افراد (حداکثر ۱۰ نفر) در محیط مناسب که دارای تهویه باشد برگزار نمایند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام