رایزنی برای بازگشایی مرز مهران همچنان ادامه دارد
رایزنی برای بازگشایی مرز مهران همچنان ادامه دارد
استاندار ایلام با اشاره به وضعیت مرز مهران، گفت: رایزنی با طرف عراقی برای بازگشایی مرز مهران همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی دشتکی” ظهر امروز شنبه در دیدار با حجت الاسلام ابراهیمی معاون امور استانهای حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تبریک سوم خرداد سالروز حماسه ماندگار فتح خرمشهر گفت: این حماسه بزرگ را بایست اوج و قله ظفرمندی ها در دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

وی در ادامه فداکاری ایلامیان در هشت سال جنگ تحمیلی را بی بدیل خواند و افزود: در هشت سال دفاع مقدس علی رغم اینکه این مردمان بزرگ در مرز و خط مقدم جبهه بودند اما خانه و کاشانه خود را رها نکردند و رادمردانه از ایران اسلامی دفاع کردند.

استاندار ایلام در ادامه از وحدت و همدلی کم نظیر در استان گفت و تصریح کرد: این انسجام و همراهی امروز باعث هم افزایی در امور شده است و پیشنهاد می شود این رویه نیکو در کشور به عنوان یک الگوی ملی معرفی شود.

وی تحولات ایجاد شده در حوزه های مختلف استان را نتیجه هم افزایی عنوان کرد و افزود: ظرف دو نیم سال گذشته قریب ۵۰ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری شده است که با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی کشور این یک رکورد بی نطیر در امر سرمایه گذاری محسوب می شود.

حدود ۴.۵ درصد صادرات کشور از مرز مهران انجام می شود

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح و پروژه آماده داریم که بعد از پشت سر گذاشتن وضعیت کرونا با دستان ریاست محترم جمهوری افتتاح می شوند.

استاندار ایلام در ادامه عملکرد مجموعه جهاد کشاورزی را مطلوب عنوان کرد و گفت: علاوه بر افزایش چند برابری تولید گندم و کلزا، زمین های آبی استان از ۷۵ هزار هکتار به ۱۱۰ هزار هکتار افزایش یافته و تا پایان دولت به ۱۵۰ هزار هکتار افزایش می یابد.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود خواستار بازگشایی مرز تجاری استان شد و گفت: حدود ۴.۵ درصد صادرات کشور از مرز مهران انجام می شود و بازگشایی این مرز در این شرایط برای اقتصاد کشور و توسعه استان حائز اهمیت است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مهم که رایزنی برای بازگشایی مرز ادامه دارد، افزود: علاوه بر بحث کرونا مشکلات داخلی عراق هم مزید بر علت شده است اما در تلاش هستیم که به هر شکلی شده است این مرز تجاری مهم باز شود

گفتنی است که در پایان این نشست استاندار ایلام از زحمات حجت الاسلام والمسلمین ولدبیگی که قبلاً مسئولیت نمایندگی حوزه ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان را بر عهده داشت تجلیل بعمل آورد. ولدبیگی اخیراً طی حکمی از سوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به سمت مسؤل حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور منصوب شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان