راه اندازی سامانه هوشمند نشت یابی در شرکت گاز استان ایلام
راه اندازی سامانه هوشمند نشت یابی در شرکت گاز استان ایلام
مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام از نصب و راه اندازی سامانه بومی هوشمند نشت یابی آنلاین در این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “عباس شمس اللهی” اظهار داشت: در راستای بهره گیری از تکنولوژی های نوین، صرفه جویی در زمان، کاهش ترددها و تسریع در شناسایی نشت های خطوط و شبکه توزیع گاز، سامانه آنلاین هوشمند نشت یابی بر پایه دانش بومی در شرکت گاز استان ایلام خریداری، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: شناسایی نشت در شبکه و خطوط گاز در حداقل زمان ممکن و ارسال گزارش آن به صورت آنلاین، کاهش حوادث ناشی از نشت گاز، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، جلوگیری از هدر رفت گاز، شناسایی نقاط پر ریسک شبکه و انشعابات و نیز کمک به پیش بینی و اخذ تمهیدات در حوزه پدافند غیر عامل از مزایای این سامانه می باشد.

شمس اللهی تصریح کرد: در این سامانه مکان دقیق آسیب های وارده به شبکه و انشعابات شناسایی و ارجاع گزارش آن به صورت آنلاین برای مدیر سیستم و واحدهای بهره برداری و نیز قابلیت ضمیمه نمودن فیلم و عکس از نشتی ها و پایش رفع آنها به صورت آنلاین را دارا می باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام گفت: با استقرار این سیستم، کنترل و مدیریت بر آمار نشتی ها، مشخص شدن فراوانی و علل نشت به صورت علمی و دقیق پایش و مورد کنکاش قرار می گیرد و گام موثری در راستانی افزایش بهره وری و ارتقای کیفی فعالیت ها و خدمات دهی به مشترکین و کاهش هدر رفت گاز خواهد بود.

  • نویسنده : الهام مهدیان