رئیس کل دادگستری ایلام بر همکاری و هم افزایی دستگاه قضا با سایر دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد
رئیس کل دادگستری ایلام بر همکاری و هم افزایی دستگاه قضا با سایر دستگاه های اجرایی استان تاکید کرد
رئیس کل دادگستری ایلام در راستای اجرای سند تحول و تعالی قوه قضائیه بر همکاری و هم افزایی دستگاه قضا با سایر دستگاه های اجرای استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «عمران علی محمدی» در دیدار اعضای شورای قضایی استان با استاندار ایلام، با اشاره به عملیات غرور آفرین وعده صادق اظهار داشت: سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عملیات بزرگ وعده صادق که حیرت جهانیان را به خود معطوف کرد را در پاسخ سریع و قاطع به حمله رژیم جعلی و غاصب اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق انجام داد که نشان از توانمندی و قدرت برتر ایران در منطقه است که با رهبری داهیانه ولایت فقیه این موفقیت ها در تمام حوزه ها محقق شده است.

عالی ترین مقام قضایی استان به موفقیت های دادگستری ایلام در سال گذشته پرداخت و گفت: دادگستری استان از لحاظ کاهش موجودی پرونده و تکریم ارباب رجوع در دادگاههای تجدیدنظر، انقلاب، خانواده،‌ کیفری و اجرای احکام رتبه اول کشور را کسب کرده اند که حاصل تلاش و زحمات جهادی و انقلابی کارکنان قضایی و اداری دادگستری استان است و اطاله دادرسی در دادگاه های استان به حداقل رسیده و در اتقان آرا در کل کشور رتبه دوم را کسب کرده است.

وی افزود: درحوزه پیشگیری از وقوع جرم ازجمله جرائمی مانند: سرقت، افترا، توهین و تهدید در استان روند کاهشی داشته و نیز در شورا های حل اختلاف بیش از ۴۵ درصد از پرونده ها به صلح و سازش ختم شده اند که با استفاده از ظرفیت هیئت های صلح در مساجد این نتیجه حاصل شده است.

علی محمدی بیان داشت: دادگستری استان ایلام، به عنوان اولین استان در کشور طرح هر مدرسه یک قاضی و طرح هر مشاور املاک یک حقوقدان را اجرا کرد.

رئیس کل دادگستری استان اظهار داشت: سازمان های تابعه قوه قضائیه در استان همگام با دادگستری استان از حیث خدمت به مردم، تکریم ارباب رجوع و فناوری های نوین پیشرفت های خوب و چشمگیری داشته اند که این پیشرفت ها نتیجه تلاش جهادی مدیران و کارکنان توانمند، جهادی و انقلابی آنان است.

در این دیدار «حسن بهرام نیا» استاندار ایلام ضمن تبریک عملیات غرورآفرین«وعده صادق» که موجب شادی و غرور ملی شده است، افزود: خوشحالم که زمینه این جلسه که با قضات و مجموعه‌ای که در راستای عدالت تلاش می‌کنند فراهم شد.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر دادگستری استان در حوزه‌های مختلف قضایی، افزود: کسب رتبه‌های برتر دادگستری استان ماحصل زحمات رییس کل، معاونین، قضات و نیروهای خدوم در همه حوزه‌ها است که این تلاش‌ها، اهتمام و هم‌افزایی در راستای رضایت‌مندی مردمی است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان این‌که هم‌افزایی سه قوه، رضایت‌مندی مردم را در پی دارد، گفت: در سطح ملی، قوه قضاییه و مجموعه دستگاه قضا در استان ایلام، اعتماد آفرینی کرده است و با مردم‌محوری و نصب‌العین قرار دادن عدالت و انصاف، بیش از گذشته موجب اعتمادآفرینی در بین مردم شده است.

بهرام نیا با قدردانی از تلاش‌های علی محمدی رییس کل دادگستری استان، گفت: از زمان انتصاب ایشان به عنوان رییس کل دادگستری استان، تحول خوبی صورت گرفته و استان ایلام در حوزه‌های مختلف قضایی، حائز رتبه‌های برتری شده است.

استاندار ایلام بیان داشت: دادگستری استان در فساد‌ستیزی، مبارزه با زمین‌خواری و حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری نقش‌آفرین بوده و همواره با اجرای عدالت، بسترساز توسعه و پیشرفت بوده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان