دوچرخه وسیله نقلیه محسوب می شود/والدین مراقب فرزندانشان باشند
دوچرخه وسیله نقلیه محسوب می شود/والدین مراقب فرزندانشان باشند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: مطابق قوانین و مقررات، دوچرخه وسیله نقلیه محسوب شده و در هنگام تردد در معابر همانند سایر وسایل نقلیه ، ملزم به رعایت مقررات ترافیکی هستند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، سرهنگ “ابوالفضل کهزادی ” افزود: در فصل تابستان یکی از تفریحات کودکان و نوجوانان استفاده از دوچرخه است که به دلیل نبود زیرساخت های شهری همواره با مخاطرات جدی مواجه هستند.
وی افزود:دوچرخه به واسطه ویژگی های فیزیکی و ساختاری همیشه درردیف اولین کاربران پرخطر و آسیب پذیر ترافیک هستند که سهم بالای در حوادث رانندگی دارند .
این مقام مسئول با اشاره به وقوع چندین فقره تصادف منجر به مصدومیت تعدادی از دوچرخه سواران در روزهای گذشته در معابر درونشهری ایلام ،به والدین توصیه کرد به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی ،مراقبت های لازم و کافی از فرزندانشان در استفاده از دوچرخه بعمل آورند.
کهزادی خاطرنشان کرد: کودکان به دلیل سن کم و خصوصیات شخصیتی،آشنایی چندانی با مقررات و شناختی درباره نحو حرکت رانندگی ایمن در معابر ندارندکه همین مسئله موجب خطرپذیری این دسته از کاربران در ترافیک شده است.
رئیس پلیس راهور استان تصریح کرد:درصورتی که طبق نظریه کارشناسان تصادف، علت تصادف،نقض قوانین از جانب دوچرخه سوار باشد صرفنظر از شرایط سنی کودک ،حسب موردکودک یا والد وی بعنوان مقصرحادثه به مراجع قضائی معرفی می شود.
سرهنگ کوهزادی بابیان اینکه شرکت های بیمه ای خسارات جانی و مالی دوچرخه سواران مقصر را در حوادث رانندگی پرداخت نمی کنند؛ از والدین خواست ،از رها کردن بدون نظارت کودکان دوچرخه سوارخود درسطح معابر عمومی خودداری نمایند.

  • نویسنده : الهام مهدیان