دومین کنتور آلتراسونیک در ایستگاه CGS شهر ایلام نصب و راه اندازی گردید
دومین کنتور آلتراسونیک در ایستگاه CGS شهر ایلام نصب و راه اندازی گردید
مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام از نصب و راه اندازی دومین کنتور آلتراسونیک در ایستگاه CGS شهر ایلام خبر داد و گفت: با نصب کنتور آلتراسونیک 12 اینچ در ایستگاه CGS شهر ایلام و بالا رفتن دقت در ثبت ارقام، خطای اندازه گیری گاز ورودی شهر ایلام به کمتر از یک درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلامبه نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام، مهندس “عباس شمس اللهی” اظهار کرد: از مزایای نصب این کنتور، دقت اندازه گیری بالا نسبت به کنتورهای توربینی ، امکان ثبت آرشیو برای چند سال، امکان تحلیل و پایش مصارف در بازه های زمانی مختلف و نیز تأثیر مثبت در کاهش هدر رفت گاز در ایستگاه CGS شهر ایلام می باشد.

وی افزود: ظرفیت این کنتور ۰۰۰/۱۰۰ متر مکعب بر ساعت بوده که با هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد ریال خریداری، نصب و راه اندازی گردیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: این نوع کنتور به دلیل عدم وجود قطعات دوار مکانیکی، نیاز به انجام تعمیرات مداوم و دوره ای ندارد و نیاز به کالیبراسیون این کنتور نیز در یک بازه زمانی ۸ ساله است که نسبت به کالیبراسیون هر ساله در کنتورهای توربینی، صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه تعمیر و نگهداری در پی خواهد داشت.

 شمس اللهی در ادامه  تصریح کرد: اولین کنتور آلتراسونیک شرکت گاز استان ایلام در سال ۹۴ در ایستگاه گاز ورودی پتروشیمی ایلام نصب گردیده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام