در برخورد با عوامل گران فروشی به صورت جدی ورود کرده ایم
در برخورد با عوامل گران فروشی به صورت جدی ورود کرده ایم
استاندار ایلام با اشاره به وجود گرانی و تورم در استان، گفت: واقعیت های موجود را به دقت رصد می کنیم و در رفع مشکلات و برخورد با عوامل گرانفروشی به صورت جدی ورود کرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی دشتکی” امروز پنجشنبه در جلسه تنظیم بازار به بررسی مسائل و مشکلات تورم و گرانی استان پرداخت و از برنامه سه مرحله ای برای مهار گرانی خبر داد.

وی افزود: سه مرحله برای مهار گرانی بازار در پیش خواهیم گرفت؛ در مرحله اول باید با تلاش و همکاری صنعت و معدن و تجارت و اصناف و با اعتماد به بازاریان و اتحادیه ها تا پایان خرداد دست افراد دلال و سود جو قطع شود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه در مرحله دوم با حضور تعزیرات و بسیج اصناف به همراه بازرسان صمت و اتحادیه ها بازار رصد می شود، گفت: در مرحله سوم اگر نتایج مثبتی از دو مرحله قبل بدست نیامد از ابتدای مردادماه با حضور دادستانی با گران فروشان و اخلالگران اقتصادی قاطعانه برخورد می شود.

وی عنوان کرد: گرانی و تورم در استان وجود دارد و برای رفع آن نیازمند همکاری مردم، بازاریان و اصناف و عوامل درگیر در کار هستیم.

استاندار ایلام با اشاره به این مهم که نباید مسائل و مشکلات اجتماعی را امنیتی کرد، گفت: هنر ما باید این باشد مسائل امنیتی را به اجتماعی و اجتماعی را به صورت مردمی حل و فصل کنیم.

وی از وحدت و همدلی همه ارکان نظام در استان تقدیر کرد و اظهار کرد: بین نماینده محترم ولی فقیه در استان، دستگاه قضا و دادستانی و سپاه و نیروی انتظامی و اطلاعات و همه نهادها و ارگانها دولتی و غیر دولتی انسجام، همدلی و همکاری بسیار خوبی وجود دارد و از این بابت تشکر می کنم.

وی سپس با اشاره به آمارهای موجود در خصوص شاخص های مختلف استان گفت: نباید با آمارهای موجود دوگانه برخورد شود، اینکه مرکز آمار تورم استان را بالا اعلام کرده این یک واقعیت است اما دیگر آمارهای این مرکز چون کاهش بیکاری و یا رشد سرمایه گذاری و بالارفتن امنیت سرمایه گذاری در استان را نیز ببینیم!

وی در ادامه این نشست به مشکل تعدیل نیروهای کارگری نیز اشاره کرد و گفت: باید کمیسیون کارگری فعالتر به مساله تعدیل نیروهای کارگری ورود کند و با حضور مدیران پروژه های مربوطه در خصوص مشکل تعدیل نیروها بحث و بررسی شود.

وی افزود: اگر در یک طرح نیروهایی تعدیل می شوند با پیگیری برای اجرای طرح دیگر این نیروها مجدداً به کارگیری شوند.

  • نویسنده : الهام مهدیان