در اجرای مصوبات ستاد کرونا مسئولان پیشگام باشند/بیش از ۴۵۰ نفر از کارمندان مبتلا به کرونا در ایلام/دستگاه های متولی در جهت احیای واحدهای تولیدی حرکت کنند
در اجرای مصوبات ستاد کرونا مسئولان پیشگام باشند/بیش از ۴۵۰ نفر از کارمندان مبتلا به کرونا در ایلام/دستگاه های متولی در جهت احیای واحدهای تولیدی حرکت کنند
استاندار ایلام در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ضمن تذکر در خصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و جلسات، گفت: تاکنون بیش از ۴۵۰ نفر از کارمندان در استان مبتلا به کرونا شده اند و این یک هشدار جدی است و ضرورت دارد مدیران به طور جد دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی را در حوزه کاری خود رعایت کنند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی دشتکی” با اشاره به اینکه مسئولان بایستی در اجرایی کردن مصوبات ستاد کرونا پیشگام باشند، اظهار داشت: طبق مصوبات استان ستاد کرونا، جلسات با تراکم جمعیتی بالا که خطر شیوع کرونا را تشدید می کنند، ممنوع است و نباید دوایر دولتی با ایجاد این چنین جلساتی، ناقض مصوبات باشند.
استاندار ایلام با بیان اینکه می بایست جلسات بصورت مجازی برگزار شوند ، تصریح کرد: سعی شود من بعد جلسات بیشتر از طریق فضای مجازی و بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شود و اگر حضور فیزیکی افراد در نشست ها ضروری بود، می بایست با رعایت کامل اصول بهداشتی و درمانی و با حداقل افراد انجام شود.
وی با اشاره به این مهم که جان افراد مهم تر و ارجح تر از هر کاری است، افزود : ما هنوز در وضعیت هشدار و قرمز هستیم و از مردم و مسئولان درخواست دارم موضوع کرونا را جدی بگیرند و با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت خروج از شرایط کنونی تلاش کنند.
سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود به سال جهش تولید اشاره کرد و گفت: در این سال تمام تلاش و دغدغه ما این است با فعال سازی واحدهای تولیدی در کار تولید رونق و جهش ایجاد کنیم و از همه دستگاه های درگیر در کار تقاضا دارم در این مسیر با جدیت بیشتر گام بردارند.
وی ادامه داد: مسئولان ذیربط با ارائه راهکارهای منطقی، مواظب باشند که کارگاهی تعطیل نشود و در راستای احیای واحدهای تولیدی نیمه فعال و تعطیل اقدام کرد و در این زمینه نیازمند ایجاد تسهیلات بیشتر و افق دید بلند تر مدیران مربوطه هستیم.
وی افزود: به ویژه اگر صاحب واحد تولیدی و یا کارگاهی پای کار باشد و بازگشت و احیای آن واحد اثرات مثبتی در جهت توسعه و اشتغال به حال جامعه داشته باشد در اینجا ضرورت احیا دوچندان می شود و بایست در این راستا اقدام کرد.
گفتنی است که در این نشست مسائل و مشکلات ۵ طرح تولیدی شرکت تعاونی خوراک دام و طیور ایوان، گاوداری شیری ایوان، مرغداری گوشتی ایلام، مواد پروتئینی شهرک صنعتی ایلام و روغن کنجد و دانه های گیاهی شهرک صنعتی ایلام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در راستای رفع موانع تصمیمات لازم نیز اتخاذ گردید.

  • نویسنده : الهام مهدیان