دانش‌آموزان ملزم به حضور در مدارس نیستند
دانش‌آموزان ملزم به حضور در مدارس نیستند
استاندار ایلام با اشاره به بازگشایی مدارس و قرار گرفتن استان در شرایط قرمز گفت: دانش‌آموزان تمام مقاطع تحصیلی استان ایلام ملزم به حضور در مدارس نیستند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قاسم سلیمانی‌دشتکی” در ستاد استانی کرونا با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور و خاصه استان ایلام؛ شهروندان را توصیه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کرد و اظهار داشت: تنها درمان پیشگیرانه از ابتلا به کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

استاندار ایلام گفت: وضع کنونی با توجه به اعلام وزارت بهداشت، در شرایط حاد و وضعیت قرمز است؛ رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با این وضعیت برای تمام دستگاه‌های اداری، اماکن تجاری و شرکت‌های اقتصادی الزامی بوده و هیچ استثنایی در این ارتباط پذیرفته نیست.

وی گفت: اولیاء محترم دانش‌آموزان مختار هستند که بین آموزش حضوری یا آموزش مجازی به صلاح‌دید و انتخاب خود یکی را انتخاب کنند و هیچ مدیر و مسئول مدرسه‌ای حق الزام برای دانش‌آموزان و اولیاء آنان به پذیرش آموزش حضوری در استان ایلام را ندارد.

استاندار ایلام با بیان اینکه “برگزاری کلاس‌های حضوری فقط در مناطق سفید، کم جمعیت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ممکن است” گفت: اگر مدرسه‌ای نتواند پروتکل‌های بهداشتی را به دقت اجرا کند، تعطیل می‌شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه افزود: برنامه‌ریزی برای تکمیل زیرساخت‌های سامانه “شاد” در اقصی نقاط استان فراهم است و اولیاء دانش‌آموزان خود را به استفاده از کلاس‌های آموزشی در بستر آنلاین و شبکه شاد ترغیب کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان