خیز مجدد کرونا در استان/شهرستانهای ایلام و آبدانان از حالت آبی خارج شدند
خیز مجدد کرونا در استان/شهرستانهای ایلام و آبدانان از حالت آبی خارج شدند
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲ شهرستان ایلام و آبدانان در این استان از حالت آبی خارج شده و در وضعیت زرد قرار گرفتند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه ایلام، دکتر محمد کریمیان اظهار داشت: هم اکنون از مجموع ۱۲ شهرستان این استان ۱۰ شهرستان آبی و ۲ شهرستان زرد است.

وی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ مورد ابتلا جدید به کرونا در استان ثبت شد و تعداد مبتلایان به ۲۵ هزار و ۱۷۱ نفر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه ساده انگاری کرونا و عدم رعایت پروتکل ها سبب تغییر وضعیت در این ۲ شهرستان شده است، افزود: ۱۰ بستری جدید نیز در مراکز درمانی بستری شدند و تعداد بستری شدگان در استان به ۲۴ نفر رسیده است.

دکتر کریمیان یادآور شد: از بستری شدگان جدید ۲ مورد مربوط به آبدانان، سه مورد ایلام، ۲ مورد ملکشاهی، یک مورد ایوان، یک مورد چرداول و یک مورد مربوط به بدره است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تعداد بهبودیافتگان کرونا در استان ۲۳ هزار و ۹۲۵ نفر است.

دکتر کریمیان تاکید کرد: تصور از بین رفتن کرونا سبب بی احتیاطی و عدم رعایت پروتکل ها از سوی مردم شده است و چنانچه این روند ادامه یابد وارد پیک جدیدی از کرونا خواهیم شد.

وی از همشهریان ایلامی تقاضا کرد: همچنان با رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم حضور در اماکن شلوغ و پرتردد سلامت خود و خانواده هایشان را حفظ کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان