خودکفا شدن مددجویان با همکاری و تعامل مناسب بانک‌ها و کمیته امداد
خودکفا شدن مددجویان با همکاری و تعامل مناسب بانک‌ها و کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ایلام گفت: همکاری و تعامل مناسب بانک‌ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یعنی خودکفا شدن تعداد قابل توجهی از جمعیت ۶۷ هزارنفری مددجویان است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «حمید احمدی» اظهار داشت: تا پایان امسال ۳۷۴ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان صاحب خانه می‌شوند که با همکاری بنیاد مسکن، بسیج سازندگی و بنیاد مستضعفان این اقدام که با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دستور کار است.

وی افزود: خانواده‌های دو نفره و بالاتر که ساکت شهرهای زیر ۲۵ هزار و روستایی زیر ۲۵ هزار و فاقد مسکن هستند می‌توانند به شعب کمیته امداد در سراسر استان مراجعه کنند که مشکل سرپناه این عزیزان نیز مرتفع شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ایلام ادامه داد: اعتباری که در زمینه اشتغال برای مددجویان استان تا این لحظه محقق شده تعداد ۱۸۶ میلیارد تومان تاکنون جذب و برای تعداد یک هزار و ۴۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه مدت هشت ماه ازسال گذشته، نسبت به مدت زمان سال قبل بیش از ۵۰ درصد از برنامه عقب هستیم.

احمدی عنوان کرد: مهمترین علت آن جذب منابع و پرداخت تسهیلات از طریق بانک‌ها است که امسال بحث‌هایی از جمله عدم توازن منابع و مصارف بانک‌ها می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ایلام در پایان افزود: از طریق ستاد مرکز نیز پیگیری‌های انجام دادیم اما اعتبارات به صورت قطره چکانی از بانک‌ها پرداخت می‌شود و این عامل باعث شده که ما نتوانیم آن برنامه‌ای که مدنظر است برسیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان