خسارت‌های آبگرم دهلران به یک معضل برای مردم تبدیل شده است
خسارت‌های آبگرم دهلران به یک معضل برای مردم تبدیل شده است
امام جمعه دهلران گفت: خسارت‌های ناشی از چشمه‌های آبگرم دهلران مشکلات مالی زیادی برای شهروندان به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، حجت‌الاسلام “سیدمحسن موسوی” افزود: خسارت‌های ناشی از آبگرم دهلران سبب شده است بسیاری از خانواده‌ها نتوانند هزینه تعمیر و سرویس کولرهای گازی خود را پرداخت کنند که به یک معضل تبدیل شده است و انتظار است مسوولان در تکمیل پروژه انتقال و هدایت آبگرم دهلران سرعت عمل بیشتری داشته باشند چرا که بیشتر خانواده‌ها در خصوص تامین هزینه‌های خسارت ناشی از آبگرم با مشکلات مالی روبرو شده‌اند.

وی اظهار داشت: با شناختی که از پیگیری‌های استاندار ایلام و مجموعه معاونان وی داریم، انتظار است به صورت ویژه با تامین اعتبار لازم یک بار برای همیشه مشکلات ناشی از آبگرم دهلران را مرتفع کنند چرا که شهروندان دیگر توان هزینه‌های میلیونی برای تعمیر و خرید و کولر را ندارند.‌

چشمه‌های آبگرم دهلران با دمای حدود ۵۰ درجه سانتیگراد دارای چشمه‌های بهداشتی آب گرم و استخرهای لجن درمانی بوده و آب آن در طول روز با توجه به انعکاس نور خورشید به صورت هفت رنگ خود را نشان می دهد.

این چشمه‌ها برای درمان بیماری‌هایی همچون رماتیسم، حساسیت، دمل، زخم ها و همچنین شکستگی استخوان و کوفتگی بسیار موثر است.

خاصیت گوگردی این چشمه‌ها باعث خسارت و آسیب لوازم برقی و فلزی شهروندان و همچنین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی و بیمارستان این شهرستان شده است.

شهرستان مرزی و گرمسیری دهلران به عنوان جنوبی‌ترین شهرستان استان ایلام در ۲۰۰ کیلومتری جنوب شهر ایلام قرار دارد.

آثار تاریخی و گردشگری قلعه شیاخ، تپه علی‌کش، مجموعه چشمه‌های آبگرم، چشمه‌های قیر و غار خفاش از جاذبه‌های گردشگری منحصربفرد این شهرستان است.

  • نویسنده : الهام مهدیان