حضور مردم در فعالیت های فرهنگی و هنری پررنگ است
حضور مردم در فعالیت های فرهنگی و هنری پررنگ است
مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان های مختلف کشور بیش از ۳۰ برابر به طور متوسط افزایش یافت، گفت: حضور مردم در فعالیت های فرهنگی و هنری در این دولت به منصه ظهور رسید.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام؛ «مهدی رمضانی چابک» در مراسم تکریم و معارفه مدیران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: نهضت تولید محتوا با تشکیل قرارگاه شهید آوینی در کشور راه اندازی شد و این موضوع مهم  با حمایت و نگاه بلند شهید آیت الله رئیسی و با مشارکت دستگاه های فرهنگی محقق و حضور، مشارکت و اثرگذاری مردم، انجمن های فرهنگی و هنری و هنرمندان در میدان فرهنگ و هنر برای اولین بار به طور معناداری نمایان شد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار انجمن های نمایش، موسیقی، ادبی، تجسمی و حوزه قرآن از اعتبارات معین و مشخصی برخوردار شدند، اظهار داشت: در حوزه سیاستگزاری فرهنگی، اصلاح ریلی صورت گرفت و به این نقطه رسیدیم که جریان سازی فرهنگی باید از شهرستان های بجوشد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم حمایت کند.

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تلاش شد که ایده پردازی، طراحی و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری توسط نهادهای مردمی و مجموعه های دغدغه مند حوزه فرهنگ و هنری اسلامی و انقلابی اجرا شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش حمایتی، هدایتی و نظارتی داشته باشند.

رمضانی چابک با اشاره به اینکه این مسیر برای حامیان فرهنگ و هنر با حمایت و نظارت وزارت هموار شده است، گفت: بر این اساس نگاه ویژه ای به حوزه اربعین و رویکرد فرامرزی ایلام به عنوان یک جریان موثر در حوزه توانمندی استان صورت گرفت و اعتبار اختصاصی برای این رویداد بزرگ در استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در دولت سیزدهم به حوزه تربیت و کادرسازی در حوزه نیروی انسانی متخصص و متعهد، تشکیل جبهه فرهنگی قوی با مشارکت دستگاه های فرهنگی توجه ویژه ای شد و امید است یک حرکت پایدار و رو به جلو در کشور و استان های مختلف کشور از جمله ایلام داشته باشیم.

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه استان ایلام مشهد بیش از ۶ هزار شهید و زادگاه سه هزار شهید دوران هشت سال دفاع مقدس است، اظهار کرد: استان ایلام قدمگار زوار عتبات عالیات و مردم این استان مدال افتخار و زرین خادمی زوار اربعین حسینی بر سینه دارند و این افتخار بسیار بزرگی است.

رمضانی جابک با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی خود را خادم امام رضا(ع) و خادم مردم می دانستند که از ویژگی های بارز شهید جمهور بود، افزود: رئیس جمهور شهید عزیز مردم بود و با شهادتش عزیزتر شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایلام فخر ماو مایه مباهات است و ظرفیت های بزرگ فرهنگی و هنری در این استان وجود دارد که باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حضور مردم در فعالیت های فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم به منصه ظهور رسید، گفت: شهید جمهور حامی و تکیه گاه تحقق عدالت فرهنگی در کشور بود و مهمترین شعار دولت شهید جمهور در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه، تحقق عدالت فرهنگی بوده است.

رمضانی چابک با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم قائل به تحقق موضوع عدالت فرهنگی در متن جامعه و صحنه اجرایی است، افزود: شهید آیت الله رئیسی، بزرگترین حامی و تکیه گاه در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور بودند و در مباحث فرهنگی و هنری همواره حمایت قاطع داشتند

وی با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی بر این باور بودند که حوزه فرهنگ و هنر باید از هر گونه تعرض و محدودیت سلیقه ای، مبرا باشد، اظهار داشت: در دولت سیزدهم تلاش شد که حوزه تخصصی فرهنگ و هنر با مرجعیت دستگاه حاکمیتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره و دامن پاک هنرمندان به محدودیت های سلیقه ای محدود نشود.

رمضانی چابک با اشاره به اینکه در طول مدت سه سال دولت سیزدهم، یک فضای پرنشاط، آرام و با کمترین محدودیت سلیقه ای تجریه شد و قانون و خط قرمزهایی که قانون مشخص کرده، ملاک بود، تصریح کرد: در این مدت، تحقق عدالت فرهنگی در سطح شهرستان های مختلف کشور دنبال شد و امسال برای اولین بار اعتبارات خاصی در اختیار روسای ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها برای فعالیت های فرهنگی و هنری قرار گرفت و این توجه به شهرستان های برای اولین بار در سطح کشور روی داد.

گفتنی است؛ در این آئین از تلاش های «علی هوشمند» مدیرکل قبلی قدردانی و «علی هلشی» به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام معرفی شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان