اجرای رزمایش خودحفاظتی ادارات در شرکت گاز استان ایلام
اجرای رزمایش خودحفاظتی ادارات در شرکت گاز استان ایلام
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از اجرای رزمایش خود حفاظتی ادارات دولتی در ساختمان اداره گاز شهرستان ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “عباس شمس اللهی” افزود: این رزمایش شامل برنامه هایی با موضوعات آمادگی و استقرار کلیه کارکنان و نیروها برای زرمایش، اعلام رمز رزمایش، پخش نمودن صدای آژیر حمله در ساختمان، ترک اتاق محل کار و قفل کردن درب اتاقها توسط کارکنان و تجمع در محل امن شناسایی شده در محوطه اداره بوده است.
وی به اجرای دیگر برنامه ها در این رزمایش اشاره کرد و اظهار داشت: خروج خودروهای موجود در پارکینگ اداره و پراکنده نمودن آنها در مناطق امن، بستن درب های ورودی اداره به منظور کنترل تردد، انتقال اسناد دارای طبقه بندی به مکان امن و قطع آب و گاز ساختمان از دیگر برنامه‌های اجرایی در این رزمایش بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: استقرار نیروهای حراستی در حیاط پیرامونی و آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدید موجود و نیز استقرار خودروهای آتش نشانی و امدادی برای رفع مشکلات از دیگر برنامه‌های خود حفاظتی در این شرکت بوده است.
شمس اللهی خاطرنشان کرد: پیش بینی نیروهای کمکی بسیجی و استقرار در محوطه اداره و رصد و پایش اطراف ساختمان اداره توسط دوربین های مدار بسته از مهمترین اقدامات در این رزمایش بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: دومین مرحله رزمایش خود حفاظتی دفاع از ادارات به صورت همزمان با سایر دستگاههای اجرایی استان با هدف شناخت نقاط آسیب‌زا، حفاظت از ساختمان‌ها و اماکن، آمادگی تجهیزات و نیروی انسانی و حفاظت از اطلاعات و اسناد در مواقع بحران در محل ساختمان اداره گاز شهرستان ایلام به مرحله اجرا درآمد.
شمس اللهی افزود: در این رزمایش که با مشارکت کارکنان و مسئولین بسیج استان برگزار شد وضعیت آمادگی نیروی انسانی و حفاظت فیزیکی، واکنش سریع کارکنان، تجهیزات ایمنی ساختمان، مولد های برق اضطراری، آمادگی کارکنان در امداد رسانی و کمک‌های اولیه، پیش بینی محل امن برای استقرار نیروها و هدایت ارباب رجوع به محل امن تمرین و مورد ارزیابی قرار گرفت.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام