جوانان ایلامی باید اولویت اول استخدام شرکت پتروشیمی باشند
جوانان ایلامی باید اولویت اول استخدام شرکت پتروشیمی باشند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: جذب هر گونه نیرو در شرکت پتروشیمی ایلام باید برابر ضوابط و به دور از روابط باشد و بر اساس ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه اولویت با نیروهای بومی، متخصص و کارآمد است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “شکراله شیرخانی” هدف اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را صیانت از نیروی کار برشمرد و اظهار داشت: شرکت پتروشیمی ایلام در جذب نیروی کار باید دقت لازم را به عمل آورد تا نیروهای بومی و کارگرانی در اولویت باشد که قبلا اخراج یا در شرف اخراج هستند.
وی افزود: در جذب نیروهای کار مورد نیاز با رعایت قوانین و مقررات استخدامی و ضوابط شرکت باید اولویت با نیروهایی باشد که از قبل دارای سوابق متعدد بوده و در پروژه های مختلف در احداث این مجتمع حضور داشتند و اخیراً بیکار شده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام با بیان این که حوزه نفت و گاز و پتروشیمی به بهانه های مختلف از کارگران غیربومی استفاده کرده اند، هشدار داد به هیچ وجه استخدام نیروهای غیربومی در پروژهای نفت و گاز و پتروشیمی استان قابل قبول نیست و برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: مدیران حوزهای نفت و گاز جنوب و مهران، نیروهای مورد نیاز در حوزهای تخصصی را اعلام نمایند تا مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان، نیروهای مورد نیاز آن ها را تربیت و تامین کند.

  • نویسنده : الهام مهدیان