جلوگیری از حوادث ناگوار با استاندارد سازی وسایل شهربازی و تفریحی
جلوگیری از حوادث ناگوار با استاندارد سازی وسایل شهربازی و تفریحی
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان ایلام، بر لزوم نظارت بر وضعيت استاندارد و نيز استاندارد سازی تجهيزات شهربازي و محل نصب براي پيشگيري از هر حادثه اي در فصل تابستان و همچنین بحران شیوع ویروس کرونا تاكيد كرد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “مهناز همتی” نداشتن مؤلفه های ایمنی و استاندارد را علت تعطیلی برخی دستگاه ها اعلام کرد و افزود: بهره برداران شهربازی ها برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، وسایل و تجهیزات شهربازی خود را از مراکز استاندارد تهیه کنند و مراحل استاندارد سازی را به طور کامل انجام دهند.
وی اظهار داشت: در سال گذشته تعداد ۱۱ وسیله و تجهیز شهربازی پلمب شده اند.
وی با اشاره به اینکه اجرای مقررات استاندارد لازمه توجه به حقوق شهروندی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش است، افزود: از فعالیت هرگونه امکانات شهربازی بدون استاندارد جلوگیری خواهد شد.
همتی در ادامه افزود: نظارت بر شهربازی ها شامل استاندارد بودن نوع تجهیزات و نیز وضعیت فنی نصب امکانات شهربازی هاست و در سال گذشته استانداردسازی ۸۳ درصد شهربازی ها در سطح استان ایلام انجام شد که این امر بیانگر توجه به این مقوله است.
مدیرکل استاندارد استان در پایان گفت: از مردم عزیز تقاضا داریم برای حفظ سلامتی و ایمنی خود و فرزندانشان از وسایل و تجهیزات استاندارد استفاده کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان