ثبت ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان/ چهار بیمار هم فوت شدند
ثبت ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان/ چهار بیمار هم فوت شدند
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اوج گیری مجدد کرونا در استان، گفت: در ۲۴ ساعته گذشته ۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان ثبت و چهار نفر هم فوت شدند و اکنون از مجموع ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه، هشت شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام در کرمانشاه، “مهدی محمدی” ظهر امروز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با گذشت بیش از هفت ماه از شیوع کرونا، این ویروس در برخی از ماه‌ها به دلیل رعایت مردم در توجه به توصیه های بهداشتی آمار مبتلایان و فوتی ها کاهش چشمگیری داشت اما در روزهای اخیر به دلیل عادی شدن شرایط و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی از سوی برخی افراد، آمار مبتلایان و فوتی ها باز هم افزایش پیدا کرده است.

وی با هشدار نسبت به اوج گیری کرونا در استان در روزهای اخیر، افزود: هم اکنون شهرستان های پاوه، ثلاث باباجانی، دالاهو، سرپل ذهاب، سنقر و کلیایی، صحنه، گیلانغرب و هرسین در وضعیت قرمز قرار دارند.

محمدی آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته را ۳۷ مورد جدید اعلام کرد و گفت:  جمع موارد مثبت بستری در استان به چهار هزار و ۴۷ نفر رسیده است و با احتساب موارد فوت در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جان باختگان در اثر ابتلا به کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون ۵۶۹ نفر می باشد.

وی بیان کرد: تنها راهکار شکست کرونا پیشگیری است و پیشگیری هم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و رعایت پروتکل های بهداشتی ممکن است. رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست: جهت حفظ سلامتی خود و سایر همشهریان از بدو خروج از منزل تا بازگشت از ماسک استفاده کنند و بدون ماسک خانه را ترک نکنند.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان