ثبت ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان
ثبت ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با تاکید بر رعایت اصول و نکات بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی هوشمند از سوی شهروندان گفت: با ثبت ۱۴ مورد جدید ابتلا به کرونا، تعداد افراد مبتلا به این وبروس در استان به ۹۳۷ نفر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، دکتر “محمد کریمیان” ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شمار مبتلایان به کرونا در استان به تعداد ۹۳۷ نفر  افزایش یافته است. که تعداد ۱۴ مورد آن طی ۲۴ ساعت گذشته به این بیماری مبتلا شده اند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد فوتی جدید ناشی از بیماری کرونا در شهرستان مهران گزارش شده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا ویروس در استان تا این لحظه ۶۲ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمان استان ایلام ابراز کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا کنون ۷۵۰ نفر از مبتلایان به کرونا بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، همچنین هم اکنون نیز ۳۳ نفر از مبتلایان در سطح بیمارستان های استان بستری هستند.

کریمیان تصریح کرد: تا کنون در شهرستان ایلام ۳۸۴ مبتلا و ۲۰ مورد فوتی، در شهرستان ایوان ۱۳۴ مبتلا و ١۴ مورد فوتی، در شهرستان مهران ۶۳ مبتلا و ۶ مورد فوتی، در شهرستان دهلران ۸۵ مبتلا و ۴ مورد فوتی، در شهرستان دره‌شهر ۵۱ مبتلا و ۶ مورد فوتی، در شهرستان ملکشاهی ۲۹ مبتلا و ١ مورد فوتی، در شهرستان آبدانان ۵۸ مبتلا و ۱ مورد فوتی، در شهرستان بدره ۴۰ مبتلا و ۳ مورد فوتی، در شهرستان سیروان ۳۰ مبتلا و ٣ مورد فوتی، در شهرستان چرداول ۴۱ مبتلا و ۳ مورد فوتی و شهرستان هلیلان ۲۲ مبتلا و بدون فوتی گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان ایلام با بیان اینکه بیشترین آمار ابتلا و فوتی مربوط به شهرستان ایلام است، افزود: طی شبانه روز گذشته در  شهرستان ایلام ۶ مورد، در شهرستان ایوان ۱ مورد، در شهرستان مهران ۱ مورد، در شهرستان دهلران ۱ مورد، در شهرستان دره‌شهر ۲ مورد و در شهرستان آبدانان ۳  مورد ابتلا به کرونا گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هم استانی های عزیز باید همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هوشمند را در اولویت فعالیت های خود قرار دهند، تصریح کرد: بهترین راه مبارزه با ویروس کرونا قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس است و رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا دارد.

  • نویسنده : الهام مهدیان