توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در ایلام
توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در ایلام
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «عبدالعلی علی عسگری» در مراسم جانمایی پارک پرو پروپیلن در منطقه آزاد مهران اظهار کرد: راه اندازی پارک پلی پروپیلن در سفر رییس جمهور در دور اول به این استان مورد تاکید قرار گرفته است که بعد از کار کارشناسی‌ها و بررسی‌های لازم، منطقه آزاد مهران برای اجرای این طرح انتخاب شده است.

وی با اشاره به لزوم مشوق‌های لازم برای سرمایه گذاری، افزود: زمین مورد نیاز برای جانمایی پارک پتروشیمی بایستی دارای ویژگی‌های خاصی از نظر فنی و موقعیتی باشد به نظر ما منطقه آزاد مهران که امروز از آن بازدید شد، برای اجرای طرح پارک پرو پروپیلن مناسب است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اینکه با رایزنی‌هایی که استاندار ایلام نیز انجام داده مقدمات تامین خوراک برای این پارک فراهم شده است، تصریح کرد: مشکلی برای راه اندازی این پارک در استان و منطقه مهران نداریم و مقدمات اجرای این طرح را فراهم خواهیم کرد و در آینده بتوانیم مقدمات اجرایی شدن آن‌را فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی این پارک نقش مهمی می‌تواند در راستای رونق تولید و اشتغال در استان ایلام داشته باشد، گفت: این پارک در راستای توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی و تکمیل زنجیره ارزش است که با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در راستای فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی، راه اندازی پارک پتروشیمی بسیار مهم است.

علی عسگری با تاکید بر اینکه فاصله گرفتن از اقتصاد نفتی جزو اهداف راهبردی نظام است، ابراز کرد: پتروشیمی یک مزیت نسبی است و جمع آن با پارک و صنایع پایین دستی، می‌تواند پدیده‌ای موفقی را در استان ایلام رقم بزند.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اینکه توسعه زنجیره تولید از اهداف مهم این پارک پرو پروپیلن است، افزود: با عزم تیم جدید و با کمک و همکاری استاندار و مسئولان استان مقدمات عملیات اجرایی پارک پتروشیمی در منطقه آزاد مهران فراهم شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان