توزیع غذا و شربت‌نذری در ایام محرم در هیچ نقطه‌ای از استان امکان‌پذیر نیست
توزیع غذا و شربت‌نذری در ایام محرم در هیچ نقطه‌ای از استان امکان‌پذیر نیست
استاندار کرمانشاه در نشست ستاد استانی کرونا گفت: توزیع غذا و شربت‌نذری در ایام محرم در هیچ نقطه‌ای از استان امکان‌پذیر نیست و توصیه‌ می شود این نذری‌ها به صورت کمک مومنانه در بین اقشار آسیب پذیر توزیع شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از پایگاه خبری جزمان، “هوشنگ بازوند” اظهار داشت: اگر امروز کرمانشاه نسبت به ماه‌های گذشته و دیگر استان‌ها در زمینه کنترل بیماری کرونا از شرایط بهتری برخوردار است به دلیل همکاری مستمر مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و توجه به فاصله گذاری فیزیکی است.

وی ضمن قدردانی از مردم برای مبارزه با کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری، افزود: تداوم این مسیر به رفتار مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی بستگی دارد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: محدودیت‌های راه اندازی کارگاه‌های تأمین اقلام بهداشتی به ویژه ماسک و مواد ضدعفونی کننده باید برداشته شود و به لحاظ تامین تجهیزات باید به خودکفایی برسیم.

بازوند خاطرنشان کرد: فرمانداران در شهرستان‌هایی که وضعیت قرمز دارند بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و نظارت جدی بر مراسم‌های عروسی و عزاداری باید توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه امکان برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در استان میسر نیست، افزود: همه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها به خاطر سلامت مردم اعمال می‌شود و اولویت سلامت عمومی مردم است.

استاندار کرمانشاه گفت: در خصوص مراسم‌های اعیاد و یا عزاداری ماه محرم تابع تصمیم و نظر کارشناسان بهداشت و درمان و مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم؛ البته ستاد‌های استانی هم اختیاراتی دارند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان