توزیع بیش از ۹۰ هزار پرس غذا توسط شرکت گاز ایلام در بین زائران اربعین
توزیع بیش از ۹۰ هزار پرس غذا توسط شرکت گاز ایلام در بین زائران اربعین
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: از ابتدای راه اندازی موکب های این مجموعه تاکنون ۹۰ هزار پرس غذا گرم در دو وعده نهار و شام در بین زائران اربعین توزیع شده است.

«محمود کشاورز» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام با اشاره به اینکه این تعداد پرس غذا در ۲ موکب اصلی و ۹ موکب تحت پشتیبانی این شرکت در چرداول و صالح آباد و سه شهرستان ملکشاهی، هلیلان و دره شهر طبخ و توزیع شده است، افزود: شرکت گاز استان علاوه بر توزیع غذا در اسکان و خدمات خودرویی به زائرین اربعین نیز قدم های قابل قبولی برداشته که برای جامعه هدف قابل لمس است.

وی به مشارکت همکاران این شرکت در توزیع غذا و غیره به زائرین اربعین اشاره کرد و گفت: امسال بانوان همکار در کنار آقایان تلاش کردند تا خدمات در خور و شأنی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) ارائه کنند که این مهم جلوه زیبایی به موکب های این شرکت داده بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان به محل استقرار موکب های این شرکت واقع در نقطه مرزی سه راهی جندالله بخش صالح آباد در شهرستان مهرن و در کنار مزار شهدای گمنام اشاره کرد و افزود: شهدا در زمان جنگ تحمیلی با اهدا جان خود از انقلاب و آرمان های نظام جانانه دفاع کردند و امروزه کارکنان این مجموعه تلاش می کنند با خدمات رسانی به زوار اربعین خواسته قلبی آنروز شهدا که همانا ” کربلا ما داریم می آئیم” را عملیاتی کنند.

وی اظهار داشت: استقرار موکب این شرکت در اردوگاه قدس سپاه به منظور خدمات‌رسانی به زائران در شهرستان چرداول به عنوان یکی از مبادی اصلی ورود زائران به ایلام، فرصت مناسبی بود برای پذیرایی از کسانی که پس از طی مسافت ‌های طولانی به عشق ابا‌عبدالله ‌(ع) وارد محدوده جغرافیایی این دیار شده بودند که پس از استراحت و پذیرایی، به سفر معنوی خود ادامه دهند.

کشاورز اظهار داشت: افزون بر توزیع و طبخ غذای گرم برای زوار، روزانه تعداد قابل توجهی آب معدنی، شربت، چای، کیک و خرما بعنوان میان وعده صبح و عصر نیز در بین زائران اربعین توزیع شده است.

وی از اسکان بیش از ۵۰۰ نفر از پرسنل وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران و خانواده های آنان خبر داد و تصریح کرد: خدمات خودرویی به همکاران صنعت نفت از ایلام به مهران و پایانه مرزی شهید حاج قاسم سلیمانی طی ۱۶۸ سفر خودرویی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه این مجموعه تمام تلاش خود را برای خدمات رسانی به زائرین اربعین بکار گرفته است، تصریح کرد: وظیفه همه ارگان‌ها و نهادها، خدمت‌رسانی به زائران برای برپایی باشکوه حماسه اربعین حسینی بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان ایلام تمام لجستیک خود را در اختیار ستاد اربعین استان قرار داده بود افزود: یک دستگاه لیفتراک این شرکت بمدت ۱۷ روز برای فعالیت در سردخانه های مهران در اختیار ستاد اربعین استان قرار گرفته است.

کشاورز ادامه داد: تأمین و توزیع بیش از ۵ هزار بطری آب معدنی در بین زائران اربعین، فعالیت ۱۷۹ نفر روز از پرسنل شرکت گاز استان و نواحی برای فعالیت در مواکب این شرکت، اجاره یک دستگاه ون مسافربری بمدت ۷ روز و قرار دادن آن در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به منظور استفاده خبرنگاران برای پوشش اخبار اربعین و غیره از دیگر اقدامات این شرکت در این ایام بوده است.

  • نویسنده : ایرج ملکی
  • منبع خبر : پایگاه خبری سپهر ایلام