تمهیدات ترافیکی ویژه ماه مبارک رمضان در استان ایلام
تمهیدات ترافیکی ویژه ماه مبارک رمضان در استان ایلام
رئیس پلیس راه انتظامی استان از تمهیدات ترافیکی ویژه ماه مبارک رمضان در محورهای مواصلاتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، سرهنگ “رضا همتی زاده” اظهار کرزد: با توجه به تجربیات سال های گذشته رانندگی در ماه مبارک رمضان با شرایط جسمی خاص روزه داران مستلزم رعایت نکات مهم و ضروری است.

وی افزود: رانندگی در عصرهای ایام رمضان به دلیل خستگی و خواب آلودگی وضعف و بی حالی بدن راننده ،مهمترین عاملی  است  که می تواند به طور مستقیم در تصادفات نقش داشته باشد ، پس ضرورت دارد راننده حتی المقدور در این شرایط جسمی در پشت وسیله نقلیه قرار نگیرد.

رئیس پلیس راه استان یادآور شد: رانندگان روزه دار  سعی کنند برای رسیدن به منزل ، قبل از افطار از عجله و شتاب بی مورد در جاده ها خودداری کنند و کمبود وقت را با سرعت غیر مجاز جبران نکنند.

وی اضافه کرد: حفظ حرمت این ماه شریف و روزه داران عزیز بر همه اقشار مختلف جامعه واجب بوده و رانندگان ، مسافران و …  حق روزه خواری در ملاء عام و انظار عمومی را ندارند.

همتی زاده ادامه داد : برابر قانون رسیدگی به تخلفات راهور در صورتی که  ماموران پلیس راه مشاهده کنند که  راننده ای درحین رانندگی در جاده و داخل  خودرو اقدام به روزه خواری از جمله خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات کنند ، ضمن اعمال قانون با کد ۲۱۵۴ به مبلغ 200 هزار ریال ، وی را برابر ماده ۶۳۸ قانون مجازات به علت رفتارهای هنجار شکنانه و تظاهر به عمل حرام ، تحویل مقامات ذیصلاح نمایند .

رئیس پلیس راه انتظامی استان به رانندگان ،توصیه کرد : در این ایام به جهت پیشگیری از تصادفات و تلفات جاده ای از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند تا انشاالله شاهد حوادث تلخ تصادفات نباشیم.

  • نویسنده : الهام مهدیان