تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز ایلام آغاز شد
تعمیرات اساسی در پالایشگاه گاز ایلام آغاز شد
رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام از آغاز تعمیرات اساسی در این پالایشگاه از ٢١ تیر ماه سال جاری خبر داد و گفت: تعمیرات اساسی شرکت‌های پالایشی کشور به صورت دوره‌ای و عموماً سالیانه با هماهنگی دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در فصول گرم سال با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از پایگاه خبری جزمان، “مسعود مرشدی” با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی تضمینی برای تولید پایدار گاز برای جامعه هدف در فصل سرما می باشد، افزود: هدف از انجام تعمیرات اساسی، نوسازی و آماده به کار نمودن تجهیزات فرایندی پالایشگاه برای بالا بردن قابلیت اطمینان دستگاه ها و تولید مستمر، شامل نوسازی و بازسازی تجهیزات ثابت، تعمیرات دوره ای دستگاه ها و تجهیزات دوار، تعمیرات پیشگیرانه تجهیزات برقی و ابزار دقیق می باشد.
وی به مزایای تعمیرات اساسی در این پالایشگاه های گاز اشاره و ادامه داد: تعمیرات اساسی تضمین کننده تولید گاز در فصل سرما و مانع از بروز حوادث می شود و بدون تعمیرات اساسی تضمینی برای تولید گاز برای استان و استان های همجوار وجود ندارد.
رئیس تعمیرات اساسی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: تعمیرات اساسی می بایست در تمامی پالایشگاه های گاز طبق قوانین شرکت ملی گاز ایران انجام شود که تاکنون در چندین پالایشگای مختلف کشور علیرغم شیوع ویروس کرونا انجام شده و یا در حال انجام است.
مرشدی افزود: پیش بینی وضعیت کرونا نامشخص بوده و حتی پیش‌بینی در افزایش شیوع آن در فصل پاییز نیز شده که ضرورت کار تعمیرات را در این فصل نشان می‌دهند.
وی تصریح کرد: به منظور حفظ سلامتی کارکنان ، تراکم نفرات به کمتر از ۴۰ درصد سال های قبل کاهش یافته و حجم فعالیت های تعمیراتی نیز به صورت چشمگیری کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در تعمیرات اساسی امسال بیش از یکهزار و ۳۰۰ تجهیز در بخش های مختلف مورد تعمیر قرار می‌گیرند، اظهار داشت: در بخش تجهیزات ثابت بیش از ٣٢ تجهیز شامل انواع وسل ها، برج ها، مخازن، فیلترها و غیره مورد بازرسی و تعمیرات اساسی قرار می گیرند.
رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه در بخش تجهیزات دوار بیش از ٣٠ تجهیز از جمله انواع پمپ ها، کمپرسورها، فن ها و دمنده های هوایی مورد تعمیرات اساسی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: همچنین ٢٠٠ تجهیز برقی شامل انواع تابلو ها، رله ها، الکترو موتورها و غیره مورد تعمیرات اساسی قرار خواهند گرفت.
مرشدی خاطرنشان کرد: بیش از یکهزار تجهیز ابزار دقیق شامل انواع سوئیچ ها، ترانسمیتر ها و نشان دهنده ها و همچنین در بخش شیرآلات بیش از ١۵٠ شیر از جمله شیرهای کنترلی، شیرهای اطمینان، دستی و برقی به کارگاه انتقال و مورد تعمیر اساسی قرار می‌گیرند.
رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز ایلام گفت: تعمیرات دوره ای ٢۴ هزار ساعته کمپرسورهای صادرات گاز، تعمیرات اساسی و تعویض تیوبهای فین دار کوره گاز احیاء ، ریتیوب پری هیتر گاز اسیدی، تعویض لاینهای ٣٠ اینچ و تخلیه و شارژ کانورتورهای کاتالیستی واحدهای بازیافت گوگرد از جمله فعالیت های شاخص پیش بینی شده در تعمیرات اساسی امسال خواهند بود.
وی اظهار داشت: تعمیرات پمپ شارژ و پمپهای بوستر و رفلاکس آمین، تست تانژانت دلتا ترانسهای پالایشگاه، تست تخلیه جزئی کابل های ژنراتورهای نیروگاه و الکتروموتورهای کمپرسور های صادرات گاز نیز از جمله دیگر موارد پیش بینی شده در بخشهای تجهیزات دوار و برقی در تعمیرات اساسی امسال خواهند بود.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان