تعطیلی کشتارگاه دام دره شهر به دلیل ‏ کم کاری شهرداری
تعطیلی کشتارگاه دام دره شهر به دلیل ‏ کم کاری شهرداری
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دره شهر از تعطیلی کشتارگاه دام دره شهر به دلیل ‏ کم کاری شهرداری خبر داد و گفت: حل مشکلات کشتارگاه دره شهر نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، «سجاد بانوی» اظهار کرد: کشتارگاه دام دره شهر ۲ هفته‌ای است که به دستور مقام محترم قضایی به دلیل مشکلات بهداشتی که توسط شبکه بهداشت شهرستا ن ارائه شده است، پلمپ شده است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه شهرداری دره شهر بعد از گذشت ۲ هفته به دنبال رفع مشکلات و فعال شدن کشتارگاه نیست، افزود: در شهر دره شهر بین ۶۰ تا ۷۰ درصد نیازهای مردم در حوزه گوشت قرمز، از طریق مراکز مجاز تامین می‌شود و تعطیلی کشتارگاه ضربه بزرگی برای سلامتی مردم است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دره شهر افزود: بیش از ۸۰۰ نوع بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد، با توجه به افزایش بیماری‌های مشترک، فعال شدن دوباره کشتارگاه دام دره شهر یک ضرورت مهم به شمار می‌رود که البته مسئولان ارشد شهرستان به قضیه ورد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: شهرداری دره شهر طبق قانون موظف به رفع مشکلات کشتارگاه است، قبل از تعطیلی کشتارگاه روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ راس دام سبک و ۴ راس دام سنگین در این کشتارگاه با نظارت دامپزشکی ذبح شده است.

بانوی خاطرنشان کرد: دامپزشکی استان ایلام مشکلات کشتارگاه دام دره شهر را به صورت جامع و کامل احصاء کرده و رفع نواقص نیازمند حداقل یک میلیارد تومان اعلام کرد.

  • نویسنده : الهام مهدیان