تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته
تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته
شرکت گاز استان ایلام با همت و تلاش کارکنان سخت‌کوش و توانمند خود، علی‌رغم مشکلات پیش روی خود، توانست به 100 درصد اهداف مصوب خود در سال گذشته در زمینه گازرسانی به نقاط شهری و روستایی دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عباس شمس اللهی مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ستاد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: همچنین این شرکت با برنامه ریزی هایی که انجام داده، این روند را در سال جاری به حول و قوه الهی ادامه خواهد داد و از هر گونه خدمت رسانی مردم استان دریغ نخواهد ورزید.

وی در ادامه سخنان خود به عملکرد شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته اشاره کرد و گفت: تاکنون ۲۴ شهر از ۲۶ شهر استان معادل ۹۹ درصد جمعیت شهری و از ۶۰۰ روستای دارای قابلیت گازرسانی، ۴۶۰ روستا معادل ۹۳ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

شمس اللهی تصریح کرد: سال گذشته ۸۲ روستا از نعمت گاز برخوردار شدند که در مقایسه با عملکرد ۱۰ سال گذشته یعنی از تأسیس شرکت گاز استان ایلام تاکنون که طی آن کلاً ۹۹ روستا گازدار شدند، کار بی سابقه‌ای بوده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه سال گذشته ۱۳ هزار و ۲۰۰ مشترک به جمع مصرف کنندگان گاز خانگی در استان افزوده شده اند، گفت: از این تعداد، ۷۳۰۰ مشترک شهری و ۵۹۰۰ مشترک روستایی است که در هر دو مورد بیش از برنامه مصوب و افزایش ۲۹۶ درصدی اهداف مصوب اشتراک پذیری بوده است.

به گفته وی، در حال حاضر ۱۷۰ هزار مشترک گاز طبیعی در استان ایلام وجود دارد که طی سال های آتی با توسعه گازرسانی افزایش پیدا خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص نصب انشعاب و اجرای شبکه در سطح استان ایلام در سال گذشته، گفت: سال گذشته تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ انشعاب نصب، که از این تعداد ۱۷۵۰ مورد شهری و ۳۷۵۰ مورد روستایی بوده، ضمن این که در این بازه زمانی ۳۵۰ کیلومتر شبکه در سطح استان اجرا که از این میزان ۹۴ کیلومتر شهری و ۲۵۰ کیلومتر روستایی بوده که در تمام این موارد عملکد شرکت، فراتر از برنامه مصوب، بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به صنایع گازدار استان و بیان این مطلب که هیچ سالی به این تعداد صنایع در سطح استان گاز دار نشده بودند، گفت: سال گذشته همچنین ۱۴۶ واحد صنعتی – تولیدی در راستای مصوبه شورای اقتصاد گازدار شدند که در مجموع، تعداد صنایع بهره مند از گاز به ۷۹۳ واحد صنعتی رسید که کار بی سابقه ای در این زمینه صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: ۱۵ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در ساعت جایگزینی گازطبیعی با سوخت های فسیلی برای ۱۶۴ واحد صنعتی بوده که در کل سال معادل ۹۰ میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی برای تعداد صنایع مذکور بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به میزان مصرف گاز استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۶۰۰ میلیون مترمکعب در استان گاز مصرف شد که از این میزان، ۵۵ درصد در بخش صنایع، ۳۰ درصد بخش های خانگی (شهری و روستایی)، ۱۰ در صد حمل و نقل و ۵ درصد نیز سایر موارد بوده است.

شمس اللهی به گازرسانی به جایگاه های CNG نیز اشاره کرد و افزود: تمامی ۲۳ جایگاه CNG استان فعال هستند.

نشت یابی ۴۰۰۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه

وی در ادامه سخنان خود به عملکرد شرکت گاز استان ایلام در بخش نشت یابی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ در مجموع ۴۰۰۰ کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه و ۱۰۷ هزار انشعاب گاز (علمک) در استان ایلام مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت.

شمس اللهی افزود: نشت یابی ۱۴۲ کیلومتر خط تغذیه،۱۵۰۰ کیلومتر شبکه شهری، ۲۳۰۰ کیلومتر شبکه روستایی توسط کارکنان واحد نشت یابی و از طریق دستگاه های نشت یاب در یکسال گذشته و با ضریب ایمنی بالا انجام شده است.

این مقام مسئول افزود: علاوه بر نشت یابی خطوط و شبکه تمامی انشعابات شهری و روستایی، در این مدت ۲۰۴ ایستگاه TBS موجود در سطح استان نیز بصورت کامل مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام در ادامه سخنان خود به بخش آموزش اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۱۳۵۰۰ نفر ساعت آموزش برای ارتقای علمی و عملی تمامی کارکنان اجرا شد که در این زمینه به یک شاخص موفق دست پیدا کردیم که بالاتر از میانگین کشوری بود و امیدواریم که سال ۹۹ این روند را هرچه بهتر ادامه دهیم.

شمس اللهی به موضوع مانیتورینگ ایستگاه ها نیز اشاره کرد و گفت: ۲۰۴ ایستگاه در سطح استان وجود دارد که از این تعداد، ۸ ایستگاه طرح مانیتورینگ بر روی آن ها انجام شده و امیدواریم که طی سال جاری تعداد بیشتری از ایستگاه ها را از این مهم بهره مند سازیم.

وی در ادامه، در خصوص یکی از اقدامات مهم شرکت گاز استان ایلام در سال گذشته، اذعان کرد: یکی از اقدامات مهمی که در استان ایلام از سوی شرکت گاز استان صورت گرفت، حذف قبوض کاغذی به عنوان یکی از نخستین شرکت‌های گاز استانی بود.

شمس اللهی با بیان این که تا کنون ۹۹ درصد از هم استانی های عزیز در این طرح شرکت کردند، افزود: این طرح می‌تواند در کاهش هزینه ها، ایاب و ذهاب و مراجعه مشترکین به ادارات گاز و تخریب محیط زیست نیز اثرگذار باشد، ضمن این که در مرحله بعدی، ارسال آنلاین قرائت کنتور را در دستور کار داریم.

مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام، در پایان، اظهار کرد: افزایش تاب آوری شبکه گاز در شرایط بحرانی مانند وقوع سیل و زلزله و رضایت مندی بالای مشترکین از عملکرد شرکت، از دیگر اقدامات ویژه ای بود که صورت پذیرفت.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران