تبلت مورد نیاز تحصیل دانش‌آموزان  محروم ایلامی تامین می شود
تبلت مورد نیاز تحصیل دانش‌آموزان  محروم ایلامی تامین می شود
مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: طی تفاهم‌نامه‌ با کارخانه‌های تولید داخل و کمک خیرین استان و کمیته امداد مرکز مقرر شده است با ارزش سرانه ۳۰ میلیون ریال، تبلت مورد نیاز تحصیل دانش‌آموزان ایلامی تحویل شود.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “قنبر موسی نژاد” امروز دوشنبه در مراسم اجرای پویش ملی مشق احسان ویژه اهدای نوشت‌افزار به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار با بیان اینکه در بررسی به عمل آمده توسط کمیته امداد استان ۳۰ درصد از دانش‌آموزان استان از وسایل ارتباط مجازی جهت تحصیل محروم هستند، اظهار داشت: طی تفاهم‌نامه‌ با کارخانه‌های تولید داخل، مقرر شده است با ارزش سرانه ۳۰ میلیون ریال، تبلت مورد نیاز تحصیل دانش‌آموزان ایلامی تحویل شود.

مدیرکل کمیته امداد ایلام افزود: با هماهنگی انجام شده با کمیته امداد مرکز نیز به هر میزان که خیرین استان کمک کنند مابقی مبلغ جهت خرید تبلت برای دانش‌آموزان محروم استان را کمیته امداد پرداخت می‌کند. 

موسی‌نژاد با بیان اینکه با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۶ هزار و ۱۷۵ بسته نوشت‌افزار در اجرای پویش مشق احسان به دانش‌آموزان کم‌برخوردار این استان اهدا شده است، بیان داشت: در این پویش به همه دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان و شهرستان‌ها متناسب با هر مقطع تحصیلی نوشت‌افزار رایگان اهدا می‌شود .

وی یادآور شد: محتوای این بسته نوشت‌افزار شامل کیف، دفتر و سایر نیازمندی‌های تحصیل است و هر بسته ۲ میلیون ریال ارزش ریالی دارد.

وی افزود: در شرایط امروز با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز به آموزش مجازی، دانش‌آموزان کم‌برخوردار علاوه نوشت‌افزار به گوشی‌های هوشمند و تبلت نیز نیازمند هستند.

موسی‌نژاد از خیرین و مردم استان خواست: در حد توان خود به این دانش‌آموزان کمک کنند تا هیچ‌ دانش‌آموزی به علت مسایل مالی از تحصیل بازنماند.

وی از کمک پنج میلیارد ریالی خیرین و مردم استان جهت خرید تبلت و وسایل الکترونیکی دانش‌آموزان کم‌برخوردار خبر داد و افزود: امیدواریم در آینده نزدیک با افزایش کمک‌های نقدی خیرین و مردم استان بتوانیم تعدادی تبلت و وسایل الکترونیکی جهت آموزش مجازی به دانش‌آموزان کم‌برخودار اهدا کنیم.

این پویش با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرمانده سپاه امیرالمونین(ع) ایلام و رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) غرب کشور برگزار شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان