کاهش ۷ درصدی مصرف انرژی در پالایشگاه گاز ایلام
کاهش ۷ درصدی مصرف انرژی در پالایشگاه گاز ایلام
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از اقدامات موثر این واحد صنعتی برای کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای در این شرکت خبر داد و گفت: مصرف انرژی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “روح اله نوریان” با اعلام این خبر افزود: رفع مشکل کمپرسورهای اکسپورت، استفاده از فلش گس واحدهای آمین در زباله سوزهای واحد آمین، افزایش تولید و فروش منظم محصولات و بهسازی تاسیسات مکانیکی و برقی پالایشگاه در راستای صرفه جوئی انرژی موجب کاهش شاخص مصرف انرژی در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شده است.
وی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال محصولات شرکت شامل گاز تزریقی به شبکه سراسری، LPG، گوگرد و اتان به ترتیب با ۸، ۱٫۲۴ و ۱۳ درصد افزایش همراه بوده در حالی که در همین مدت، مصرف سوخت شرکت ۴ درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: با مجموعه اقدامات صورت گرفته علاوه بر انطباق این واحد تولیدی با استاندارد ملی معیار مصرف انرژی (ISIRI 14156)، بهبود شاخص های حوزه ی انرژی و کربن نیز حاصل شده به گونه‌ای که به صورت میانگین شاخص مصرف انرژی ۷ درصد و گازهای ارسالی به فلر ۴۷ درصد در نیمه نخست امسال نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان