بیرون انداختن ماسک از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد
بیرون انداختن ماسک از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد
رییس پلیس راه ایلام ضمن تاکید بر استفاده از ماسک توسط رانندگان و سرنشینان، گفت: بیرون انداختن ماسک از خودرو جرم است و متخلفان ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ایلام، سرهنگ رضا همتی‌زاده اظهار داشت: استفاده از ماسک به شکل چشمگیری بین رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه افزایش یافته است که نشان‌دهنده پایبندی مردم به مصوبات و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کروناست.

وی افزود: پلیس راه ضمن نظارت جدی بر موضوع استفاده از ماسک توسط رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه با معدود کسانی که مقررات بهداشتی را رعایت نکنند برابر قانون برخورد می‌کند.

سرهنگ همتی‌زاده یادآور شد: برابر آیین نامه راهنمایی و رانندگی ریختن هرگونه زباله، ضایعات و اشیا مانند ماسک و همچنین آب دهان از درون خودرو به وسیله راننده یا سرنشینان وسایل نقلیه ممنوع بوده و برابر جدول جرائم رانندگی مبلغ ۳۰ هزار تومان جریمه دارد.

رییس پلیس راه ایلام گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه به لحاظ اپیدمی کرونا، موضوع برخورد با این تخلفات با حساسیت خاصی رصد و با متخلفان برخورد می‌شود چرا که ماسک‌های استفاده شده باید با پروتکل‌های ویژه امحا و بیرون انداختن آب دهان نیز به گسترس بیشتر بیماری در جامعه منجر می‌شود.

رییس پلیس راه ایلام تاکید کرد: شکست این بیماری و مقابله با آن با عزم همگانی و مشارکت همه دستگاه‌های ذیربط در اجرای مقررات و مصوبات ستاد مقابله با کرونا میسر می‌شود و پلیس راه نیز در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات در اختیار برای کمک به نهادهای بهداشتی استان استفاده می‌کند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس ایلام