به زودی قیمت شکر در بازار به تعادل می رسد
به زودی قیمت شکر در بازار به تعادل می رسد
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان گفت: اخیراً به دنبال کمبود شکر در بازار، قیمت این کالای اساسی روند صعودی پیدا کرده که به منظور تنظیم قیمت آن، بیش از 2 هزار تن شکر توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام در کرمانشاه، “احسان باقرخانی” صبح امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: از محل تولیدات کارخانه قند بیستون مقرر شده است به میزان بیش از ۲ هزار تن شکر در بخش‌های گوناگون مصارف مردمی ، صنایع غذایی و شکربر ، مراکز تولیدی قندریزی و صنوفی مانند قنادان ، نان ‌روغنی پزان و … توزیع شود که این کار هم اکنون در حال انجام است و به‌زودی قیمت شکر در بازار به تعادل خواهد رسید.

 وی افزود : مراحل جذب و توزیع شکر در سطح گسترده از ۱۸ خرداد ماه سال جاری شروع‌ شده و در حال حاضر ۵۰۰ تن شکر برای تنظیم بازار بین شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده است و سهمیه تخصیص‌یافته به مرکز استان هم به میزان ۵۰۰ تن برای توزیع در بین عمده‌فروشان، همچنین سهمیه کارخانه‌های مواد غذایی و شکربر به میزان ۱۰۰۰ تن، در حال جذب و توزیع است.

 وی ضمن هشدار به متخلفان و سودجویان اضافه کرد : بازرسان سازمان صمت با جدیت تمام با هرگونه تخلف در بازار تولید و توزیع برخورد قانونی خواهند کرد و اجازه نخواهند داد در شرایط تهدید و تحریم دائمی دشمنان و در بحران اپیدمی کرونا، برخی به دنبال سوء استفاده از این وضعیت باشند.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان