برگزاری حضوری امتحانات دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در کرمانشاه
برگزاری حضوری امتحانات دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در کرمانشاه
رئیس اداره‌ سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: امتحانات ۲۰ هزار دانش آموز پایه‌ی نهم و دوازدهم در استان کرمانشاه به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام در کرمانشاه، دکتر “فردین یاوری” اظهار کرد: همچنین برای حفظ سلامت دانش‌آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه های امتحانی،  دانش‌آموز به دو گروه تقسیم شده اند: گروه اول، دانش‌آموزان رشته های علوم تجربی و ریاضی- فیزیک و گروه دوم، دانش‌آموزان رشته‌های ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی ، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی نظام قبلی که فاصله گذاری مناسب بین صندلی های امتحانی در نظر گرفته شده و حوزه‌های امتحانی نیز به تعداد کافی پیش‌بینی و مهیا شده است . وی خاطرنشان کرد: تدابیری اتخاذ شده که با جلب همکاری مراقبین سلامت و کارشناسان شبکه‌های بهداشت و درمان، سلامت دانش‌آموزان رصد و آن‌ها ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شوند و در فاصله هر جلسه امتحان تا امتحان بعدی، سالن، صندلی‌ها و ملزومات حوزه‌ها ضدعفونی شوند.

یاوری افزود: تنها تفاوت برگزاری امتحانات خرداد ماه امسال با سال گذشته در این است که، امسال ۸۰ درصد سؤالات یعنی ۱۶ سئوال از محتوای تدریس شده تا پایان بهمن است و مابقی هم در قالب ۸ سوال اختیاری طرح می‌شود که دانش آموز فقط به ۴ سوال پاسخ می‌دهد.

رئیس اداره‌ سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: امتحانات نهایی پایه‌ی دوازدهم از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه و امتحانات پایه نهم هم از هفته‌ی آینده به صورت حضوری و منطقه‌ای برگزار می‌شود.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان