برکناری چند مدیر شهرداری/ رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری هم بازداشت شدند
برکناری چند مدیر شهرداری/ رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری هم بازداشت شدند
در پی برخورد خشن و نامناسب ماموران شهرداری با پیرزن کپرنشین کرمانشاهی که منجر به مرگ وی شد، شهردار کرمانشاه در برخورد با عاملان مرگ این پیرزن تعدادی از مدیران شهرداری را برکنار کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سپهر ایلام در کرمانشاه، “سعید طلوعی”  در اقدامی به موقع و در برخورد با عاملان مرگ “آسیه پناهی” پیرزن کپرنشین کرمانشاهی تعدادی از مدیران شهرداری را برکنار کرد.

شهردار کرمانشاه مدیر اجراییات شهرداری و قائم مقام وی را عزل و شیرزاد عباسی را به عنوان سرپرست جدید این اداره منصوب کرد.

همچنین بنا به دستور طلوعی، غلامرضا شهبازی مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری و هاشم رستمی معاون وی نیز برکنار شدند.

سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت  یک زن سالمند کپرنشین در کرمانشاه پس از تخریب کپر محل زندگیش و انتقال وی به کمپ اردوگاه چشمه سفید توسط مأموران اجراییات شهرداری، جان خود را از دست داد. این حادثه چنان تلخ و ناباورانه بود که تقریباً تمامی اصحاب رسانه، فعالان سیاسی و اجتماعی و بسیاری از مردم نسبت به آن واکنش نشان دادند و برخورد خشن صورت گرفته با این پیرزن را مورد نقد قرار دادند.

برادر پیرزن فوت شده کرمانشاهی نیز از دادستان کرمانشاه خواستار پیگیری این موضوع شده و گفته است: فاجعه‌ای رخ داده که خواهرم به این طرز ناباورانه به قتل رسیده است. مسئولان به‌خاطر دل شکسته خانواده ما، حق ما را پیگیری کنند.

شهرام کرمی دادستان کرمانشاه رعایت موازین شرعی و حفظ کرامت انسانی را اولویت اصلی دستگاه قضا برای پیشگیری و برخورد با حوادث این چنینی دانست و گفت: به طور قطع و یقین هر آنچه که اتفاق افتاده باشد به سمع و نظر مردم می‌رسانیم و هم اینکه برخورد قانونی و به موقع و قاطع اعمال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچگونه آثار ضرب و شتمی در جسد مشاهده نشده است، خاطرنشان کرد: شهرداری می‌توانست با مدیریت بهتر و با کمک گرفتن از مشاوران بهزیستی، با قانع کردن این خانم و ایجاد بستری آرام‌تر با دور کردن این خانم از محل، نسبت به پاکسازی آن اقدام کند

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه  در حاشیه بازدید از محل خانه تخریب شده خانم پناهی گفت: دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی هستند که ممکن است نقض قانون کرده باشند و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده باشد.

توسلی زاده گفت: اکنون سوال این است که آیا ماموران شهرداری می توانستند بهتر از این عمل کنند که اقدام آنان به نتیجه فعلی نرسد؛ در این باره هم دادسرای مرکز استان با جدیت در حال پیگیری است و بدون هیچ اغماضی با عوامل ناقض قانون برخورد می کند .

وی در پایان خبر داد: به موجب ماده ۲۱۷ قانونی آیین دادرسی کیفری رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری، بازداشت و نیز مشمول صدور قرار نظارت قضائی ملهم از ماده ۲۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری شده اند.

علت اصلی مرگ پیرزن کپرنشین هنوز در دست بررسی است.

  • نویسنده : فاطمه مهدیان