برای کرونا آغوش نگشاییم !!!
برای کرونا آغوش نگشاییم !!!
رضا رستمی/ حدود 100 روز است کشور ما و البته کل جهان درگیر بیماری کرونا و شیوع آن هستند . احتمالا تا چند روز آینده حداقل 5 میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا خواهند شد و تعداد جان باختگان نیز افزایشی نسبی خواهند داشت .

در طول این صد روز حداقل صد هزار پیام و توصیه ایمنی و بهداشتی صادر شده، بیش از این مقدار خواهش و تمنا صورت گرفته شده ، جان باختن عزیزانمان را شاهد بوده‌ایم و … بنا به دلایلی که تقریبا در همه جهان یکسان است دولت ها به ناچار مجبور به بازگشایی کسب و کارها و … شده اند .
تا اینجای کار قطعا همه مردم اطلاعات کافی و مناسبی از این بیماری کسب کرده و نحوه پیشگیری از ابتلا به آن می دانند .
قرار نیست برای ساده ترین و بدیهی ترین نکات زیستی ، بهداشتی و ایمنی همیشه دولت و دستگاههای رسمی برایمان خط و نشان بکشند و بایدها و نبایدها را برایمان ترسیم کنند .
هر فرد در مقابل خود و خانواده و اطرافیان خویش مسئول است، باید مراحل مختلف خودکنترلی را تا حد امکان انجام داد و ساده ترین نکات بهداشتی و ایمنی را رعایت نمود .
سطح هوشیاری و آگاهی جامعه در زمینه کرونا ویروس تا حد قابل قبولی بالا رفته است ، انتظار جدی و البته بدیهی نیز این است که برای حفظ سلامت خود و دیگران از این میزان آگاهی بهره لازم برده شود تا بیش از این آغوش خود و جامعه را برای این مهمان موذی و خودخوانده باز نگذاریم ، مهمانی که می توانیم مانع آمدن و ورودش باشیم اما اگر آمد رفتنش اصلا دست ما نخواهد بود….

  • نویسنده : رضا رستمی