بخش قابل توجهی از مشکلات کشور در اثر سوء مدیریت است
بخش قابل توجهی از مشکلات کشور در اثر سوء مدیریت است
امام جمعه ایلام با بیان اینکه وجود تحریم‌ها سبب به وجود آمدن مشکلاتی در کشور شده است، گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات کشور در اثر سوء مدیریت و عدم پایبندی برخی از صاحبان مناصب در انجام رسالت و وظایف خود است و برخی نیز به دلیل احتکار و ناجوانمردی عده ای از صاحبان ثروت است.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، حجت الاسلام “اله نور کریمی تبار”  ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) این شهر، اظهار کرد: صبر، استقامت و پرهیزکاری از مهم ترین ویژگی های افراد باتقوا است و خداوند متعال نیز زمینه آرامش و سعادت این افراد را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه انسان مومن در همه ابعاد فردی و اجتماعی برای خود سازی و اصلاح افراد جامعه تلاش می کند، افزود: حضرت علی(ع) در خطبه های نهج البلاغه در خصوص درجات صبر می فرماید که برای افراد صبور در برابر مصیبت، صبر در برابر فرامین خداوند و صبر در برابر معصیت و دوری گناه درجاتی از فاصله آسمان تا زمین در نظر گرفته است.

حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه دروغ، یکی از بزرگترین گناهان است که متاسفانه امروز برای برخی از افراد عادی شده است، گفت: مسئولان و مردم باید در کارهای خود صداقت داشته باشند و از دروغ گفتن پرهیز کنند.

  حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه بهترین راهبرد در مقابل تحریم ها و رفع مشکلات اقتصادی، تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های داخلی است، گفت: تکیه بر ظرفیت های داخلی گره گشای مسایل و مشکلات کشور است.

 وی بیان کرد: امروز عزت ما بسیار بیشتر از عزت و بزرگی قبل از انقلاب است که برای ادامه این مسیر به جای اینکه مشکلات کشور را در خارج از مرز ها جستجو کنیم باید به ظرفیت موجود در کشور بیشتر توجه شود.

 امام جمعه ایلام اظهار کرد: کسانی که در داخل کشور به دنبال ارتباط با آمریکا هستند، بدانند در کشور ما حیوانات درنده  نیز دارای حق و حقوق هستند، آمریکا در پیش از انقلاب با تصویب کاپیتولاسیون حقی برای شهروندان ایرانی قائل نشد، اگر فردی کشته می‌شد هیچکس پیگیر این موضوع نبود، آیا تحقیر از این موضوع بالاتر ممکن است؟

 حجت الاسلام کریمی تبار در ادامه با اشاره به برخی از تخلفات انجام شده در کمیسیون های ماده ۵ و ۱۰۰ افزود: بنده به عنوان نماینده ولی فقیه به اعضای کمیسیون ماده ۵ و ۱۰۰هشدار می‌دهم  که تعیین رفتار لازم است، زیرا برخی اقدامات قانونی پیش نرفته و امنیت مردم به خطر می‌افتد.

 وی خاطرنشان کرد: اعضای کمسیون ماده ۱۰۰ به قانون بیشتر عمل کنند و از ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق مختلف شهر جلوگیری کنند،  در برخی از نقاط شهر دیده می شود در مکان هایی که ظرفیت آن بسیار کم است آپارتمان های بلند مرتبه ساخته می‌شود که برای جلوگیری از این ساخت و سازها باید مسئولان جهاد گونه عمل کنند.

 بر اساس اطاعیه دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جماعات استان ایلام، این هفته نماز جمعه در همه شهرستان های استان غیر از دو شهرستان ایوان و دره شهر به علت قرار گرفتن در فهرست شهرستان های بحرانی کرونا اقامه شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان