با گازرسانی به شهرهای میمه و پهله زرین آباد ۱۰۰ درصد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار می شوند
با گازرسانی به شهرهای میمه و پهله زرین آباد ۱۰۰ درصد شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار می شوند
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: گازرسانی به میمه زرین آباد به اتمام رسیده و خوشبختانه در دهه مبارک فجر افتتاح و مردم این منطقه از نعمت گاز برخوردار می شوند و این برگ زرینی از افتخارات این مجموعه در گازرسانی به مناطق مختلف و محروم ایلام است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام، مهندس “عباس شمس اللهی” در بازدید معاون عمرانی استاندار ایلام از پروژه گازرسانی به میمه و پهله زرین آباد افزود: در راستای تحقق بخشی به خواسته های مردم استان بخصوص مناطق محروم و روستایی، شرکت گاز استان ایلام در آخرین سال فعالیت دولت تدبیر و امید، اقدام به افتتاح و کلنگ زنی پروژه های گازرسانی در مناطق مختلف شهری و روستایی خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه گازرسانی به شهر میمه یکی از طرحهای افتتاحی دهه مبارک فجر امسال خواهد بود و تا پایان سال جاری نیز عملیات اجرایی گازرسانی به شهر پهله نیز به اتمام رسیده و کلیه شهرهای استان از نعمت گاز طییعی بهرمند خواهند شد، اظهار داشت: با افتتاح پروژه گازرسانی به شهر میمه و روستاهای اطراف، بیش از ۶۰۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان با بیان اینکه برای گازرسانی به میمه ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: شرکت گاز استان برای گازرسانی به مناطق و روستاهای باقیمانده استان که بر اساس قوانین و مقررات جاری دارای قابلیت گازرسانی هستند، برنامه مدونی در دست اقدام دارد که عمده آنها در سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد.
شمس اللهی خاطرنشان کرد: برای گازرسانی به شهر میمه ۴۷ کیلومتر خط تغذیه و ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و یک ایستگاه تقلیل فشار با ظرفیت ۲۵۰۰ مترمربع در ساعت احداث شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی به شهر پهله زرین آباد بعنوان تنها شهر باقیمانده استان با پیشرفت ۸۵ درصدی در حال اجراست، گفت: با گازدار شدن این شهر و روستاهای اطراف آن تا پایان سال جاری بیش از یکهزار و ۱۰۰خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند.
وی اظهار داشت: برای گازرسانی به میمه زرین آباد ۳۷ کیلومتر خط تغذیه انجام و مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.
وی اظهار داشت: پایان سال جاری با گازدار شدن این شهر، ۱۰۰ درصد شهرهای استان گازدار خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه هم اکنون ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۹۴ درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند می باشد، گفت: با پایان یافتن عملیات اجرایی پروژه های جاری تا پایان سال ۹۹ به ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی خواهد رسید و جزء اولین استانهای سبز کشور در مصرف انرژی خواهیم بود.
همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام در این بازدید گفت: عملیات اجرایی خط تغذیه گاز رسانی به شهر سراب میمه بطور ۱۰۰ درصد به همت شرکت گاز استان آماده بهره برداری است و در ایام دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و پروژه گازرسانی به بخش زرین آباد و شهر پهله نیز با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیریکی در حال اجرا است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این پروژه بسیار مهم که خواسته بحق مردم این بخش می باشد نیز مورد بهره برداری قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استان ایلام میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد: برای اجرای خط تغذیه گاز به دو بخش زرین آباد و‌ میمه سختی ها و پستی و بلندی های بسیار سنگینی در مسیر ۸۴ کیلومتری وجود داشت و این پروژه عظیم که به زیبایی در حال اجرا است سعی و تلاش خدمتگزاران در شرکت گاز را در غلبه بر طبیعتی سخت و سنگین نشان‌می دهد و یکی از کارهای بسیار ارزنده و ماندگار در تاریخ و‌ اذهان مردم منطقه خواهد بود و یکی از بهترین و درخشان ترین خدمات دولت برای مردم در استان ایلام است .

  • نویسنده : الهام مهدیان