با فراگیر شدن پرداخت زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی و عمرانی برطرف می شود
با فراگیر شدن پرداخت زکات بسیاری از مشکلات اقتصادی و عمرانی برطرف می شود
نماینده ولی فقیه در استان ایلام و رئیس ستاد زکات این استان گفت: با فراگیرتر شدن موضوع پرداخت زکات می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی و عمرانی را برطرف و به نوعی فقر را نیز از جامعه ریشه کن کرد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، حجت الاسلام ” اله نور کریمی تبار” در نشست ستاد زکات این استان که با حضور استاندار ایلام ، اعضای شورای زکات استان و مدیران دستگاههای اجرایی در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان ایلام برگزار شد،افزود: به لحاظ میزان بالای تأثیرگزاری پرداخت زکات، این ستاد به صورت ویژه مأموریت دارد که سازو کارهای لازم را برای ترویج و توسعه هر چه بیشتر فریضه زکات در این استان فراهم نماید.
وی اظهار داشت: در روایات اسلامی به موضوع پرداخت زکات فراتر از توصیه ها پرداخته شده و در واقع اجرای آن حکمی دستوری داشته بنابراین لازم است متولیان حکومتی در زمینه دریافت زکات قوانین و دستورالعملهای ابلاغ شده را اجرایی نمایند.
رئیس ستاد زکات استان با اشاره به اینکه پرداخت کامل زکات بازخورد اجتماعی بسیار تأثیرگزاری در زمینه های فقرزدایی دارد،گفت: زکات از لحاظ بعد فردی و دینی نیز همواره در کنار نماز قرار گرفته است.
کریمی تبار تصریح کرد: از آنجایی که بسیاری از مشکلات اقتصادی و عمرانی با پرداخت زکات برطرف می شود
باید تلاش کرد این فریضه بیشتر از گذشته در بین مردم مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه ائمه جمعه، روحانیون، صدا و سیما و رسانه های نقش بسیار مهمی در زمینه ترویج و توسعه زکات دارند.
وی با اشاره به اینکه مردم نسبت به عمل کردن به فرایض دینی و شرعی اقبال عمومی دارند،تصریح کرد:خوشبختانه قشر کشاورز هم به عنوان پرداخت کنندگان زکات زمینه و آمادگی لازم برای پرداخت زکات را دارند و هر ساله بیشترین قشری که اقدام به پرداخت زکات می کنند همین کشاورزان هستند.
کریمی تبار با اشاره به اینکه همه سازو کارهای قانونی برای ترویج و جمع آوری زکات باید فراهم شود،گفت: با توجه به اینکه در سالهای گذشته افرادی خارج از استان ایلام در برخی از مناطق جنوبی این استان اقدام به جمع آوری زکات می کردند با همکاری دستگاههای امنیتی خوشبختانه این مشکل برطرف شده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان