بازگشایی بازارچه دائمی صنایع دستی ایلام پس از دوماه تعطیلی
بازگشایی بازارچه دائمی صنایع دستی ایلام پس از دوماه تعطیلی
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ایلام از بازگشایی بازارچه دائمی صنایع دستی استان پس از دوماه تعطیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سپهر ایلام، “نورالدین محسنی” اظهار کرد: در جلسه‌ای که با فعالان بازارچه صنایع دستی در محل این بازارچه برگزارشد، بازارچه دائمی صنایع دستی شهر که به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی فعالان این حوزه و تعیین ساعت کاری از سوی این معاونت بازگشایی شد و آماده ارائه خدمت به مشتریان و تولیدات محصولات است.

وی افزود: بازارچه دائمی صنایع‌دستی شهر ایلام دارای ۲۳ غرفه شامل انواع رشته‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شامل گلیم ساده، گلیم نقش برجسته، چوب، سفال، سنگ تراشی، معرق، محرق ساقه گندم، زیورآلات، جاجیم، چیت بافی و… است که صنعتگران و هنرمندان این رشته‌ها در این بازارچه فعالیت دارند.

محسنی تصریح کرد: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده از کارگاه‌های صنایع دستی آسیب دیده پیشنهاد شده که برای حمایت از فعالان این عرصه با پرداخت تسهیلات خسارات ناشی از کرونا جبران شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ایلام تصریح کرد: هم اکنون در استان ۳۳ رشته صنایع دستی در قالب بیش از ۱۲۰ کارگاه با ۱۰ هزار صنعتگر در رشته‌های مختلف سنتی وهنری فعالیت دارند.

  • نویسنده : الهام مهدیان